Connect with us

Uudised

Ajujahi kell kukub kohe

Erakogu
Eesti suurimale äriideede konkursile Ajujaht saab 12. hooajaks ideid esitada veel kuus päeva ehk kell kukub pühapäeva, 28. oktoobri südaööl.
Üleeelmisel konkursil Ajujaht 16/17 osalenud OÜ Vaba Aed tegevjuht Margit Kirsipuu kinnitab, et kõik julged ideed tasub teele saata ning panna kirja lühidalt ja selgelt.
Nende algseks ideeks oli toidu tootmine taastuvast kasutamata ressursist ehk sisuliselt umbrohust. Kuna idee kandis ja pääses saja väljavalitu hulka, moodustas Kirsipuu tiimi ja hakkas nõgese­pulbrist toodet looma. Mikrobioloogide abiga sai ta sellele protsessile läheneda teaduspõhiselt. Kokkuvõttes lõpetas ta saate viienda kohaga ja nende tiim pälvis mitmeid auhindu.
“Ajujahis teed mängulises vormis ideest siis päris plaani ja testid seda mitme kuu jooksul,” selgitas Kirsipuu Hiiu Lehele. “Isegi kui ei võida, on sellest “pullist” ikka tohutult kasu – kogemus, koolitus ja ka rahalised auhinnad.”
Veel ühe plussina nimetas ta, et Ajujahil osaledes saab tuule tiibadesse ja toetava ettevõtlushingedest suhtlus­võrgustiku. “Kindlasti tasub oma idee teoks teha,” julgustas ta oma mõtte välja käima.
Ajujahti toetab ka Hiiumaa vald ja nii tuleb tõdeda, et Hiiumaalt saadetud äriidee on sisuliselt juba võitnud tänu valla väljapandud auhinnale. Kahjuks ei esitatud eelmisel aastal Hiiumaalt konkursile ühtegi äriideed. Nii julgustab ka Hiiumaa arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg hiidlasi oma ideed välja käima.
Arenduskeskused teevad äriideede konkursil koostööd ning viivad läbi eelhindamisi. Remmelg, kes mullu eel­hindamisel osales, ütles, et ideid esitati n-ö äärest ääreni ja ükski neist polnud esitades kohe nii särav ja valmis kui neid arendusprotsessi jooksul teleekraanil esitletakse. “Need on enamasti alguse saanud väga lihtsatest ideedest ja välja arendatud tehnoloogiamahukateks Ajujahi kevadeni kestva protsessi käigus, kus kaasatakse väga häid konsultante ja eksperte,” selgitas ta.
Remmelg kutsus välja käima ka esmapilgul liiga lihtsatena tunduvaid mõtteid. Samuti ütles ta, et ajujahi veebilehel leiduvat avaldust on väga lihtne täita.
Kasu on sellest igal juhul, kinnitas Remmelg, et isegi kui ei võida, on protsessis saadud info ja kogemus väga väärtuslikud.
Mullu esitati konkursile Ajujaht 17/18 rekordilised 341 äriideed, mida oli 32 võrra rohkem kui eelnenud hooajal. Viimati esitati Ajujahile nii palju ideid kaheksa aastat tagasi.
Ajujahi 11. hooaja ja 30 000 euro suuruse peaauhinna võitis FoodDocs. Teise koha ja 15 000 eurot viis koju Biofire ning kolmanda koha ja 5000 eurot võitis UpSteam.
Tänavuse, Ajujahi 12. hooaja auhinnafond on 75 000 eurot. Oma äriideed on esitama oodatud kõik – nii noored kui kogenumad, õppivad kui töötavad kui ka need, kel juba ettevõtlusega tegelemise kogemus tagataskus olemas, kuid soovivad karjääri­muutust. Tingimusi on ainult üks – ideega ei tohi olla teenitud rahalist tulu rohkem kui kuus kuud.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...