Connect with us

Uudised

Aasta tegu – Kärdla laulupealinnaks

Foto: Harda Roosna
Hiiu Lehe korraldatud küsitluses tunnistasid vastajad mäekõrguse eduga tänavuse aasta teoks Kärdla laulupealinna tiitli. Teine tubli tegu oli Hiiumaa haigla uute osakondade avamine ja kolmas haigla tulevase kompuutertomograafi raha kokkusaamine eesti rahva ja riigi koostöös.

Punktide arvestuses, kus esikoht andis kolm, teine kaks ja kolmas ühe punkti, teenis Laulupealinn 32 vastanult välja 47 punkti. Seejuures märkisid mitmed vastajad, et võidurahast ja tiitlist veel enam meeldis koostöö ja kogukonna ühtehoidmise tunne, mis saatesarjaga kaasnes.

Vaapo Vaher: “Leplandi ja Co lauluvõit, mis minu jaoks polnud oluline sedavõrd telesõuna kui energiapurskena, mis sütitas hiidlased korraks ühele meelele ja annab majandusliku võimaluse taastada laululava, Kärdla ühe olulisema kultuurimärgi läbi aastakümnete.”

Liina Siniveer: “Laulupealinna tiitli võitmiseks toimunud hääletuskampaania liitis hiidlased ja hiidlaste sõbrad tugevalt ühte ning tekkinud positiivsest energiast kantult on juba mitmed head teod sündinud.”

Hergo Tasuja: “Tõestus, et hiidlased suudavad tõepoolest ühiselt hingata ja mõeldategutseda. Olgugi selleks siis vaja Laulupealinna saadet. Loodan, et uuel aastal võtaksime eesmärgiks samamoodi ka haldusreformi ja Hiiumaa koolivõrgu tuleviku osas asjad selgeks rääkida.”

Nii Hiiumaa haigla juurdeehituse valmimine kui tomograafiraha kokkusaamine teenisid võrdselt 21 punkti.

Ka tomograafiostuks rahakogumise kampaaniat tunnustasid mitmed vastajad hea koostöönäitena.

Maavanem Hannes Maasel: “Kompuutertomograaf Hiiumaale – selle muretsemise algatamine Jõulutunneli kaudu. Jõulutunnelis panustasid sellesse nii hiidlased kui kogu eestimaaalased mujalt, puuduoleva osa ka Eesti riik. Näide heast koostööst.”

Vilma Tikerpuu: “Tunnustust väärib kõikide hiidlaste heategu – annetused ja lobitöö kompuutertomograafi heaks.”

Järgnesid Kärdla sadama rahastuse saamine ja ehituse algus, Enn Kunila kingitud klaver ja tema poolt hiidlastele korraldatud kõrgetasemelised kontserdid ning Kärdla linna algatatud Hiiumaa omavalitsuste ühinemisläbirääkimised.

Üldse pakuti aasta teoks 40 tublit tegu ja ülejäänuid nimetati vaid kord või kaks.

Nii näiteks märgiti veebruarist saareelanikele parvlaevadel kehtima hakanud sooduspiletit, kohaliku piima müüki kauplustes, jäätee tegijaid, konsultant Matti Lüsi ja tema koostatavat Hiiumaa ettevõtluse arengustrateegiat, Kärdla noortevolikogu, aga ka kõigi hiidlaste lahkust ja abivalmidust.

Hiiu Leht saatis meili küsimusega aasta tegu 2011 väärivate tegemiste kohta 95 inimesele.

 

Omavalitsuste volikogud arutasid liitumisläbirääkimise ettepanekut neljapäeval Käinas. Hiiumaa omavalitsuste volikogudesse kuulub kokku 57 saadikut, kellest Käinas oli kohal

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...