Connect with us

Uudised

12 võrkpalliplatsi ootavad korrastamist

erakogu
Kuni 18. maini oodatakse avaldusi konkursile “Võrguplatsid korda!”, et rajada või korrastada sel suvel 12 uut võrkpalliplatsi. Konkurss toimub juba neljandat aastat, selle aja jooksul on korda tehtud 36 võrkpalliväljakut üle Eesti.
“Nagu möödunud nädalal ühe päevalehe spordiküljelt võis lugeda, siis võrkpall on Eesti vingeim palliala. Selles pole kindlasti mingit kahtlust – võrkpalliharrastajate arv on märkimisväärne, kuid see saaks ja võiks olla veelgi suurem. Tegu on spordialaga, mida saab ühtviisi edukalt harrastada neljal aastaajal nii linnas, maal, mererannas kui ka metsaserval, kuid korralikuks mänguks on siiski vaja kvaliteetseid vahendeid,“ tõdes Eesti Võrkpalli liidu president Hanno Pevkur. “Tänu kolm aastat kestnud konkursile “Võrguplatsid korda!” on tänaseks üle Eesti rajatud juba mitukümmend kvaliteetse varustusega palliplatsi, kuid konkursil osalejate hulk näitab, et platsi soovijaid on veel palju. Seega kutsume kõiki hakkajaid ja tublisid inimesi üles esitama meile avaldus oma kodukanti võrguplatsi rajamiseks. Ootame osalema ka neid, kes varasematel aastatel on konkursist osa võtnud, kuid kelle väljak pole siiani teoks saanud,” selgitas Pevkur.
Kuni 18. maini oodatakse kogukonna sportimisvõimaluste eest hea seisvaid inimesi esitama avaldusi võrkpalliväljaku rajamiseks  nende piirkonda. Uue võrgu, postid ja platsi piirid saavad kaksteist võrkpalliväljakut üle Eesti. Käesoleval aastal valib žürii konkursile laekunud avalduste põhjal välja kaheksa kohta, mille nimed avaldatakse 21. mail. Lisaks valib žürii veel kümme kohta, mis võistlevad Delfi Eesti Elus toimuval rahvahääletusel. Kõigi kümne koha lühikirjeldused koos fotomaterjaliga lisatakse Delfi Eesti Elu portaali 22. mai keskpäevaks. Võrkpalliväljakud rajatakse lisaks veel nelja paika, mis koguvad 29. mai südaööks kõige enam hääli. Võitjad avalikustatakse järgmisel päeval. Selle aasta suurimaks uuenduseks on mobiilirakendus “Eesti võrkpall”, mis kaardistab tulevikus ära kõik võrguväljakud üle Eesti. Antud rakendusse peavad kandma oma kohad ka kõik konkursil osalejad. Rakendus töötab Android ja iOS platvormidel alates versioonidest 2.3 ja 7.0.4., mille saab alla laadida Playstore’ist otsingusõna “võrkpall” abil või iPhone’i puhul kasutades aadressi http://m.volley.ee/.
Credit24 Baltimaade tegevjuhi Rain Sepa sõnul pakub talle kui konkursi toetajale kõige enam rõõmu teadmine, et võrguplatsid on inimeste jaoks olulised. “Eelmise aasta tagasisidest selgus, et pea kõik eelnevalt korrastatud platsid on mängukorras ning ootavad mängijaid. See näitab, et võrkpallivarustus on läinud õigetesse kätesse – platside eest kantakse hoolt ja mängijad ning kogukonnaliikmed väärtustavad saadud spordivarustust. Just see teadmine motiveeribki meid konkursiga jätkama,” kommenteeris Sepp.
Konkursi “Võrguplatsid korda!” raames esitatud väljaku eelistatud asukoht on munitsipaal- või kohaliku omavalitsuse maa. Taotleja peab asukoha kohta lisama vabas vormis kooskõlastuse kinnituse, koos kohaliku omavalitsuse või eraomaniku kontaktandmetega. Tulevane väljak peab asuma avalikult nähtavas, kergesti ligipääsetavas ja ohutus kohas. Avalduse täitjad peavad lisama ka kirjaliku selgituse, miks just nende piirkonda tuleks võrkpalliväljak rajada. Samuti tuleb kasuks, kui taotlusele on lisatud asukoha plaan ja/või fotomaterjal tulevase platsi asukohast. Taotlus loetakse kehtivaks pärast väljaku asukoha kaardistamist Eesti Võrkpalli liidu mobiilirakendusega “Eesti võrkpall”.
Konkursi taotlusvormi ja osalustingimused leiab aadressilt www.volley.ee/vorguplatsidkorda.
Täidetud dokumendid ja lisad tuleb saata hiljemalt 18. maiks 2014 e-posti aadressile rahvaliiga@evf.ee või saata Eesti Võrkpalli liitu aadressil Pirita tee 12, Tallinn. Konkursi esimesed tulemused tehakse teatavaks 21. mail.

Robin Ristmäe
Eesti Võrkpalli liit

Veel lugemist:

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Taskuhääling

Hiiumaal toimub neil päevil 16 riigi osalusel miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2024. Miinijahtimisest ja mereväest rääkis köik jütud ära Eesti Mereväe miinisõja divisjoni ülem Ott...

Huudised

Eelmisel nädalal Kõrgessaares Utoopia Nr 9 külalistemajas avastatud vargus lahenes tänu vihjetele ja pühapäeva hommikul jõudis Toivo Pildi teos Utoopi seinale tagasi. “Pilt oli...

Uudised

Nelja Nurga Galeriis avati 4. aprillil Maret Kukkuri esimene isikunäitus “Fragmendid“. Näitus koosneb Itaalias veedetud aastate (2017–2022)  jooksul tehtud kahekümnest  fotost, mis on temaatiliselt...