Connect with us

Tervis

Vilma Tikerpuu: Enamus sai meelerahu tagasi

´Laupäevasel melanoomipäeval käis Hiiumaa haiglas 218 inimest, neist naisi 158 ja mehi 60. Vanim külastaja oli 88-, noorim neljaaastane, keskmine vanus 46 aastat.
“93 protsenti arste külastanutest said tagasi oma meelerahu, nahavähi kahtlus avastati 15 inimesel ütles,” Hiiu maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Vilma Tikerpuu.
51 protsendil melanoomipäeval osalenutest oli pöördumise põhjuseks lihtsalt soov end kontrollida, 34 protsendil muutunud sünnimärk, kuus protsenti kahtlustas endal nahavähki, viiel protsendil oli varem esinenud nahavähk ja neli protsendil oli sõbral või perekonnaliikmel olnud nahavähk.
Hiiumaa haigla kirurg Inge Talts ütles, et melanoomikahtlusi tuleks kontrollida professionaalse nahaarsti juures: “Üht-teist võin ka mina vaadata, aga kellel on palju sünnimärke, see peaks ikkagi perearstilt võtma saatekirja nahaarsti juurde,” kinnitas Talts. Ta ütles, et melanoomipäev oli väga kasulik ja avaldas lootust, et ehk on seda paari aasta pärast võimalik korrata.
Melanoomipäeval konsulteerisid dr Elena Dejeva, dr Ave Vahlberg, dr Maigi Eisen ja dr Pille Konno Tallinnast, Viljandist dr Marge Tampere ja Võrust dr Annika Volke. Küsimustikke aitasid kohaletulnutel täita Pirje Lehtmaa, Kristiina Konno ja Vilma Tikerpuu.
Melanoomipäeva korraldasid Eesti naha- ja suguhaiguste arstide selts, AS Bioderma, AS Ida-Tallinna keskhaigla, SA Hiiumaa haigla ja Hiiu maavalitsus.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...