Connect with us

Tervis

Vilma Tikerpuu: Enamus sai meelerahu tagasi

´Laupäevasel melanoomipäeval käis Hiiumaa haiglas 218 inimest, neist naisi 158 ja mehi 60. Vanim külastaja oli 88-, noorim neljaaastane, keskmine vanus 46 aastat.
“93 protsenti arste külastanutest said tagasi oma meelerahu, nahavähi kahtlus avastati 15 inimesel ütles,” Hiiu maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Vilma Tikerpuu.
51 protsendil melanoomipäeval osalenutest oli pöördumise põhjuseks lihtsalt soov end kontrollida, 34 protsendil muutunud sünnimärk, kuus protsenti kahtlustas endal nahavähki, viiel protsendil oli varem esinenud nahavähk ja neli protsendil oli sõbral või perekonnaliikmel olnud nahavähk.
Hiiumaa haigla kirurg Inge Talts ütles, et melanoomikahtlusi tuleks kontrollida professionaalse nahaarsti juures: “Üht-teist võin ka mina vaadata, aga kellel on palju sünnimärke, see peaks ikkagi perearstilt võtma saatekirja nahaarsti juurde,” kinnitas Talts. Ta ütles, et melanoomipäev oli väga kasulik ja avaldas lootust, et ehk on seda paari aasta pärast võimalik korrata.
Melanoomipäeval konsulteerisid dr Elena Dejeva, dr Ave Vahlberg, dr Maigi Eisen ja dr Pille Konno Tallinnast, Viljandist dr Marge Tampere ja Võrust dr Annika Volke. Küsimustikke aitasid kohaletulnutel täita Pirje Lehtmaa, Kristiina Konno ja Vilma Tikerpuu.
Melanoomipäeva korraldasid Eesti naha- ja suguhaiguste arstide selts, AS Bioderma, AS Ida-Tallinna keskhaigla, SA Hiiumaa haigla ja Hiiu maavalitsus.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...