Connect with us

Uudised

Viidik ja Tasuja vaidlesid, valides argumente eri strateegiatest

Hiiumaa vallavoli­kogu esimees ja vallavanem vaidlevad selle üle, kes valetas ja kes millisest strateegiast rääkis, kas senikehtivast või uuest, mis juba volikogu töölaual.
Vallavolikogu otsus, suurendada Kärdla põhikooli uue hoone ehitamise omaosalust 1,4 miljoni euro võrra, võtta selleks 3 miljonit eurot laenu ja volikogu esimehe valik jääda erapooletuks, tõi kaasa arutelu Hiiu Lehe arvamuskülgedel.
13. augusti lehes ilmunud arvamusloos põhjendas Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik, miks ta era­pooletuks jäi. Üks põhjendusi oli, et “kehtivas arengu­strateegias pole lähi­aastateks sotsiaalkaitse valdkonna objektidele valla poolt ette nähtud mittemingisugust omaosalust”.
Järgmises, 17. augusti lehe­numbris vastas talle Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja, et valla rahaline seis on kindel, Viidik kasutas oma arvamusloos valeväidet ning tegelikult on vallavalitsus kolme sotsiaalobjekti arendusteks planeerinud omaosalusena umbes miljon eurot.
Kes millest rääkis
Viidik nõudis, et Tasuja esitaks tänases Hiiu Lehes omapoolse vabanduse ja õienduse, kuna tema rääkis oma arvamusloos kehtivast strateegiast. Selles on sotsiaalse kaitse investeeringute omafinantseeringute real kolmel aastal, 2022–2024 tõesti kirjas 0 eurot.
Tasuja vastas, et tema rääkis uuest, praegu volikogu töölaual olevast strateegiast aastani 2025, kus Hellamaa perekeskuse sotsiaalküla, Pargi tänava sotsiaalkodu ja Tohvri dementsete hoolealuste hoone omafinantseeringud kirjas. Nende arenduste omaosaluseks on uues, volikogu poolt veel kinnitamata strateegias planeeritud “umbes miljon eurot”.
“Oma arvamusloos hindasin, et ta sihilikult kasutab valeväiteid. Selgub, et Viidik pidas silmas arengukava eelmist versiooni ning vaid otseselt ehituskulusid. Seepärast vabandan lehes toodud hinnangu pärast,” ütles Tasuja lehele.
Viidik väidab vastu, et Tasuja hämas oma arvamus­loos teadlikult. “Mina juhtisin tähelepanu kehtivale valla eelarvestrateegiale. Volikogus põhjendas Tasuja oma sõnu, et ta käsitles uut eelarvestrateegiat. Ehk rääkis aia asemel selle august. Tubli demagoogiline võte. Seda enam, et volikogu alles menetleb uut eelarvestrateegiat ja selles ei ole sotsiaalkaitsele planeeritud mitte “umbes miljon”, vaid 800 000,
sedagi alles aastal 2024. Ehk niikaua ei ole võimalust sotsiaal­valdkonnas ehitada ühtegi objekti!”
“Rääkisime tõesti eri strateegiatest,” tunnistas Tasuja ja oli valmis vabandama. “Olen valmis ka vabandama. Aga kuidagi ei arvanud, et ta volikogu esimehena, kes uue strateegia valikutega hästi kursis, räägib vanast strateegiast ja eirab, et uus on menetluses ning seda, mis seal kirjas on.”
“Tuletan meelde, et tegemist on vabanduse ja parandusega, mida ei ole vaja kommenteerida. See, kes ja kas uue eelarvestrateegiaga kursis on, ei puutu asjasse,” vastas Viidik.

Samal teemal
Aivar Viidik “Vastutus­tunne tuleviku ees ehk miks ma jäin Kärdla põhikooli rahastusotsuse osas erapooletuks” HL 13. august lk 2.
Hergo Tasuja “Hiiumaa valla rahaline seis on kindel” HL 17. august 2021.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...