Connect with us

Uudised

Vigri töötajad on tööpaigatruud

Kõrgessaare kalakombinaadi lastepäevakoduna alustanud lasteaed kuulub praegu vallale ja kannab olümpiamaskott Vigri nime. 50 aasta jooksul on lasteaias olnud üllatavalt palju inimesi, kes siia tööle tulnud ja jäänudki.
Juhataja Sirje Garamaga tunnustas pidupäeval lillede ja kingitusega kõigepealt töötajaid, kes selles majas kaua ametis olnud. Nii näiteks töötas Saima Sedrik vaid väikeste vaheaegadega lasteaias kokku 47 aastat, Hilda Silk 42 aastat. Praegugi on tööl kuus naist, kelle jaoks lasteaed on olnud esimene ja seni ainus töökoht: Lea Leo (al 1969), Lii Romandi (al 1967), Ellen Jõhvik (al 1977), Lea Volens (al 1981) Heli Pihlamägi (al 1981) ja Margit Polukainen (al 1982). Sirje Garamaga ise on samas kollektiivis töötanud 33 aastat, sellest 23 aastat juhatajana.
Üks lasteaia õpetajatest, Elna Pähn ütles, et ta on proovinud ka mujal töötada, kuid lasteaed on ikka kõige parem: “Lapsed annavad energiat ja hoiavad noorena.”
Veel tänas juhataja lasteaia uue hoone ehitajaid: “Vohu Peetril oli raha, Jüri Kuusemets tegi projekti ja Sulev Pihel ehitas.” Nii kirjeldas juhataja kalurikolhoosi Hiiu Kalur rahastatud uhke hoone valmimist 80ndatel.
“Kutsun teid ajarongi, et meenutada kõike seda, mis olnud,” ütles lasteaia juhataja 13. veebruaril saalitäiele peolistele Kõrgessaare vaba aja keskuses. Peolistele esinesid praegused lasteaialapsed, kelle laule-tantse teadustas Vigri ise. Seinal jooksis pildirida lasteaia pidu- ja argipäevadest läbi aastate. Lasteaia vilistlased Janne Valk ja Liisa Otsak, kes praeguseks jõudnud ülikooli, tõid kingituseks kolm laulu. Päris suureks kasvanud lasteaialapsed Artur Valk ja Jaanus Valk laulsid  koos praeguste lasteaialaste, tütarde Brita ja Jaanikaga. Kontserdi lõpuloo esitas lasteaia­õpetajate-töötajate ansambel.
Hiiu maavalitsuse tervituse tõi Ermo Mäeots, maakonna teiste lasteaedade nimel tervitas Pühalepa valla lasteaia juhataja Antti Leigri. Õnnitlemas olid vallajuhid, tänusõnu ütles volikogu esinaine Aili Küttim.
Varasematest juhatajatest oli kohal Vaike Kutser, kes tunnustas, et lasteaiapere on nii muredes kui rõõmudes hoidnud ühe mütsi alla ja nimetas Sirje Garamagat maa soolaks, kes lasteaeda hästi järjel hoidnud.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...