Connect with us

Uudised

“Vana Tallinna” 25. köites ka Hiiumaast

erakogu
Sarja toimetab Tahkunas elav ajalooprofessor Raimo Pullat, kes on Hiiumaa juurtega.
Viimases, äsjailmunud köites leidub ka Hiiu saarega seostuvat teavet. Peet Sillaotsa artiklis Tallinna ühe suurema, Mayer & Co kaubamaja välissuhtlusest 19. sajandil kirjeldatakse selle sajandi alguses kaubamajale kaupu transportinud laevadega toimunud mereõnnetusi, sh Hiiumaa vetes toimunud meresõiduintsidente.
Teist põlve tallinlasena taastas Pullat peale Teist maailmasõda katkenud Tallinna ajaloo uurimise traditsiooni. Tema toimetamisel on nüüdseks ilmunud 25 aastaraamatut “Vana Tallinn”, kokku üle 7000 lehekülje.
“See on olnud ainulaadne ühemeheüritus eesti linnaajaloo uurimisel,” hindab Pullati õpilane, praegune Sõru mere-
muuseumi direktor Helve Russak.
Pullati enda sõnul peegeldab eelnimetatud artiklikogumik meie linnauurimise hetkeseisu ja selle muutumist, kus Tallinna linna vaadeldakse multikultuurse Läänemereruumi osana.
“Eesmärgiks on olnud laiemat rahvusvahelist kõlapinda leidvate uute teaduslike uurimistulemuste avaldamine. Rahvusvahelised kontaktid ja kaasautorite päritolu on ulatunud Šveitsist Ameerika Ühendriikideni,” ütleb autor.
Aastaraamatule on lisanud mainet kogumikus avaldatud rahvusvaheliste konverentside “Modus vivendi” ettekanded.
Selles on ilmunud ka Tallinna ülikooli linnakultuuri õppetooli magistri- ja doktoriõppes valminud uurimusi.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...