Connect with us

Uudised

Valitsus vabastab Hiiu maavanema

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler esitas esmaspäeval vabariigi valitsusele eelnõu Hiiu maavanema Hannes Maaseli ametist vabastamiseks.
Valitsuse eilselt istungilt jäi see päevakorrapunkt välja, kuna valitsuse meedianõuniku Marge Varma sõnul vajasid otsustust kiireloomulisemad teemad.
Varma ütles, et valitsuskabinet arutab Maaseli küsimust lähiajal toimuval istungil. Ettevalmistatud korralduse eelnõu järgi vabastab valitsus maavanema ametist.
Regionaalministri Siim Valmar Kiisleri tõi maavanema ametist vabastamise põhjuseks, et koostöö Hiiu maavanema Hannes Maaseliga ei laabu ning maavanem pole olnud piisavalt aktiivne, tagamaks maakonna terviklikku ja tasakaalustatud arengut.
Kiisler on otsust selgitades öelnud, et maavanem ei saa lasta tekkida arenguseisakul, vaid peab olema tegutseja, kes märkab probleeme ja kitsaskohti maakonna arengus ning haarab initsiatiivi nende lahendamiseks. Ta lisas, et temal regionaalministrina puudub kindlus, et edasises ametitegevuses suudab Maasel tõhusalt ja tasakaalustatult tagada koostöös erinevate huvipooltega maakonna arendamise ja olla Hiiu maakonna arendustegevuses aktiivseks ja algatusvõimeliseks osapooleks.
Maavanema vabastamise ettepanekuni jõudmiseks kulus ministril üle kaheksa kuu – kaheksa omavalitsusjuhi allkirjaga umbusaldusavaldus saadeti regionaalministrile juba 5. mail. See oli maavanema kolme ametiaja jooksul juba kolmas. Hiiumaal asja uurimas käinud regionaalminister andis maavanemale aega n-ö meeleparanduseks ja soovitas koostööd omavalitsustega parandada.
Hiiumaa omavalitsuste liidu juhatuse liige Jaanus Valk ütles, et kui maavanem oleks kõik oma kümme teenistusaastat pingutanud nii, nagu viimastel kuudel, oleks sellest ehk ka kogu Hiiumaale kasu olnud. “Paraku maavanemale umbusaldust avaldanud omavalitsusjuhtide usaldust tal sellega taastada ei õnnestunud,” nentis Valk. Samas tõdes ta, et ei usu Maaseli mahavõtmist enne, kui valitsusel otsus tehtud.
Maasel ise ei olnud enne vabastamisotsust nõus teemat kommenteerima, kuid on öelnud, et kui niisugune otsus tuleb, siis ta seda vaidlustama ei hakka.
Hiiumaa omavalitsuste liit (HOL) on korduvalt pöördunud regionaalministri poole, avaldades arvamust, et Hannes Maaseli jätkamine Hiiu maavanema ametipostil pärsib oluliselt edasist Hiiumaa kui terviku ühtset ja dünaamilist arengut.
Pärast maavanema ametist vabastamist saab tema kohusetäitjaks maasekretär Piret Sedrik.
Lahkuvale maavanemale makstakse kuue kuu kompensatsioon.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Uudised

Eile, 18. aprilli õhtul leidis taaskord aset iga-aastane Jüriöö teatejooks, kuhu kokku oli võistlema tulnud 27 võistkonda. Teatejooks toimus Kärdla Kooli, Hiiumaa Gümnaasiumi ja...