Connect with us

Uudised

Vald koondas Lauka kooli direktori ametikoha

Hiiu vallavalitsus saatis ametikoha koondamise teate Lauka põhikooli direktorile Märt Rannastile, põhjenduseks, et kool keeldub oma arengukava viimast vastavusse valla arengukavaga.
Lauka põhikooli direktori ametikoha koondamine oli üheks teemaks vallavolikogu juunikuu istungil.
Vallavanem Georg Linkov selgitas volikogule, et kool edastas vallavalitsusele korduvalt oma arengukava, mille valitsus tagasi saatis nõudmisega, et kool selle valla arengukavaga vastavusse viiks. “Nad ei olnud nõus seda tegema,” ütles Linkov ja teatas, et just seepärast lähevad nende teed kooli direktoriga lahku.
Linkov rääkis volikogus, et koole “üritatakse viia ühe juhtimise alla” alates selle aasta sügisest. Ta selgitas, et säilivad kaks asutust – kummalgi koolil on üks juht – kuid Lauka kooli direktori ametikoht koondatakse.
“Järgmise aasta esimesel septembril alustab siis kas ühendatud asutus või täiesti uus kool. Seda täna veel otsustatud ei ole,” teatas valla­vanem.
“Direktor peabki kaitsma oma kooli arengukava,” leidis Märt Rannast. Ta kinnitas, et kooli arengukava aastateks 2015–2020 on läbi käinud kõik seadusega ettenähtud instantsid ning selle on heaks kiitnud nii kooli hoolekogu, õpilasesindus kui õppenõukogu.
“Samuti viidi läbi lapsevanemate, õpetajate ja vallavalitsuse laiendatud arutelu, kust jäi kõlama seisukoht, et Lauka põhikool peaks jätkama iseseisva astusena.”
“Kool ei saa kirjutada arengukavasse illusoorseid asju, mida pole veel otsustatudki,” lisas Rannast.
Ka viitas koolijuht, et kooli arengukava siiski koostati lähtudes valla arengukavast, mis kehtib aastani 2023 ja seega on kooli arengukava muutmiseks aega küll.
Kiire koondamine
Volikogu liige Artur Valk küsis, miks oli vaja Lauka kooli direktor kiirkorras koondada.
“See, mis puudutab Lauka põhikooli direktorit, on puhtalt personaalia küsimus. See ei ole strateegilise tasandi küsimus, aga kiirendatult ei tehta midagi,” vastas vallavanem.
Linkov ütles, et alustamaks 1. septembril 2016 kas uue asutusega või kolme olemasoleva [Kärdla, Lauka, Kõpu – toim] kooli liitmisega, peab tegema aasta aega ettevalmistusi – vaja on valida uus juht, saada koolitusload jms ning kõik see peab seadusest tulenevalt tehtud olema hiljemalt järgmise aasta märtsiks.
“Praegune koolidirektor keeldus neid tegevusi tegemast,” ütles Linkov. “Me leppisime kokku, et juhul, kui me koos töötada ei saa, siis me peame minema eraldi suundades lahku. Võimalikult sõbralikult.”
Rannast rääkis, et vallavanem tegi talle 17 päeva jooksul mitmesuguseid ettepanekuid pakkudes, et ta võiks vabatahtlikult lahkuda, juttu oli vallandamisest, siis pakuti töölepingu lõpetamist poolte kokkuleppel. Seejärel teavitati võimalusest, et vallavalitsus koondab direktori ametikoha.
Rannast: Kaalun koondamise vaidlustamist
Teate, et ta koondatakse 10. septembrist, täpselt oma sünnipäeval, sai Rannast kätte 10. juunil. Enda sõnul on tal nüüd kuu aega mõelda, mida ta edasi teeb.
Rannast ütles, et on kaalunud otsuse vaidlustamist nii töövaidluskomisjonis kui kohtus. Ta leiab, et otsus on ebaseaduslik, kuna valla arengukava ei saa olla koondamise aluseks.
Kooli iseseisvana jätkamise toetuseks allkirjade kogumise algatanud Valve Raide ütles, et tema hinnangul on valla poolt tegemist ennekuulmatult autoritaarsete juhtimisvõtetega.
“Olen haridusseadust uurinud ja see ütleb, et koolil peab olema direktor. Seda ametikohta ei saa koondada enne, kui koolid pole liidetud,” selgitas Raide.
Lapsevanemad on maikuust kogunud allkirju sügisel 115. aastapäeva tähistava Lauka põhikooli iseseisva koolina jätkamiseks. Eilseks oli koos 250 toetusallkirja. Nende kogumist jätkatakse Kärdla Keskväljaku apteegis.
“Kas sina lähed raudselt edasi või sa oled nõus kuulama kogukonna ja oma valla häält?” küsis Inge Talts volikogus vallavanemalt allkirjade kogumisele viidates.
“Lauka kool jääb alles sinna, kus see on. Kogu teenus jääb sinna alles,” vastas Linkov.
“Kogukond on mures oma identiteedi pärast ja nad soovivad, et kool oleks iseseisev asutus,” täpsustas Talts küsimust.
“Sellest murest on aru saadud ja seda otsust, milliseks see tulevik kujuneb, ei ole tänaseni tehtud,” kordas Georg Linkov.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...