Jälgi meid

UUDISED

Vaiklad noppisid arhitektuuripreemiaid

erakogu
4. detsembril kuulutati välja tänavused arhitektuuri aastapreemiate laureaadid. Hiidlaste Tüüne-Kristin ja Urmo Vaikla stuudio sai kaks preemiat: Hotell Palace sisekujunduse eest – autorid Katrin Vaikla, Argo Vaikla, Mari-Liis Süld ja Riin Luuk. Sisekujunduse preemia tuli ka Pärnu Mudaravila restaureerimise ja juurdeehituse, Hedon SPA sisekujunduse eest – autorid Tüüne-Kristin Vaikla ja Urmo Vaikla. Sama sisekujundus teenis parima ühiskondliku hoone interjööri preemia.
Vaiklad on varemgi pälvinud Eesti sisearhitektide liidu aastapreemiaid. Nii on kolleegide preemia vääriline olnud Apollo raamatukauplus, väikebüroo ja eramu, mis pere enda koduks juba 15 aastat. Mitmed Vaiklate projektid on olnud ka Eesti kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali nominendid.
“See teeb palju rõõmu,” ütles Tüüne-Kristin Vaikla Hiiu Lehele. “Omanimelises stuudios tegutseme veidi laiemalt, avardades tegevust nii loomingulisemate kunstiprojektide kui teoreetilise uurimuse suunas,” selgitas ta. ESL aastapreemia traditsioon on Euroopas vanim, seda anti seekord välja juba 38. korda.
Vaiklad on viimastel aastatel elavdanud ja mitmekesistanud ka Hiiumaa kunstielu. Sel suvel avasid nad kunagise päästekuuri asemel installatsiooni “Ilmutis”, mullu sai suurt tähelepanu tühjana seisva Paluküla kiriku installatsioon. Nad plaanivad jätkata ruumiinstallatsioonidega, et koos avastada väärtuslikke kohti, mis on olemas, kuid jäänud justkui varjatuks.
“Hiiumaa on kujunenud omamoodi loominguliseks saareks, näiteks unustatud ajaloolises Reigi pastoraadihoones on käivitunud Hiiumaa kunstnike vedamisel juba mitmes kaasaegse kunsti näitus,” tunnustas Vaikla. Tema hinnangul on Hiiumaal kunstipublik tekkinud ja horisont avardunud just koos siinsete näitustega.

Veel lugemist: