Connect with us

Uudised

Uut gümnaasiumi ehitab OÜ Nordlin Ehitus

Harda Roosna
Hiiumaa gümnaasiumi hoonet hakkab ehitama riigihanke võitnud OÜ Nordlin Ehitus, enne lammutatakse osa Kärdla ühisgümnaasiumi hoonest, mille asemele gümnaasium kerkib.
Volitused hanke väljakuulutamiseks ASile Riigi Kinnisvara (RKAS) andis Hiiu vald. Riigihange Hiiumaa gümnaasiumi ehitamiseks kuulutati välja juunis. Tähtajaks laekus viis pakkumust seitsmelt firmalt, st kaks ühispakkumust. Riigi­hanke kvalifitseerimistingimustele vastavad pakkumused jäid hinnavahemikku 1,64–1,85 miljonit eurot.
Hiiu vallavalitsusest saadud andmetel valis RKAS välja OÜ Nordlin Ehituse pakkumise. Ehitusjärelevalvet hakkab tegema OÜ P. P. Ehitusjärelevalve.
RKAS kommunikatsiooni­juht Madis Idnurm ütles, et leping ehitajaga on kavas sõlmida tuleva nädala alguses. Peale seda avalikustatakse ka eduka pakkuja nimi ja lepingu maksumus.
Idnurm ütles, et hankemenetlus kestis tavapärasest pisut kauem, kuna üks pakkuja tuli kvalifitseerimistingimuste täitmata jätmise tõttu menetlusest kõrvaldada.
Õppehoone valmimise lõpptähtaeg sellest siiski ei muutu ja gümnaasium saab koolimajas õppetööga alustada 1. septembril 2016.
Tööde algus pisut hilisem
Esmalt tuleb lammutada Kärdla ühisgümnaasiumi hooneosa, mille asemele kerkib tulevane Hiiumaa gümnaasium.
Hiiu abivallavanem Katrin Sarapuu ütles, et kuna riigi­hange venis, on kool seni korraldanud väärtuslikemate materjalide nagu näiteks katusepleki ja seinakatteplaatide eemaldamist lammutamisele minevalt hoonelt.
“Mingi osa neist materjalidest kool müüb ja osa, näiteks seinaplaadid, pannakse kõrvale põhikooliosa hoonete remondi jaoks,” selgitas Sarapuu.
Märtsis tutvustas RKASi projektijuht Ago Rist Hiiu vallavalitsusele ja volikogule ehitustööde graafikut. Rist ütles toona, et tööde alguseks on planeeritud juuli ja siis hakatakse Kärdla ühisgümnaasiumi hoone üht tiiba lammutama. Riigihange ehitaja leidmiseks loodeti välja kuulutada mais-juunis.
130 õpilasele mõeldud Hiiumaa gümnaasiumi hoone projekteeris OÜ ConArte.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...