Jälgi meid

UUDISED

Tapamaja avamine lükkub

Kevadel lubati Vaemla tootearenduskeskuse, mida kutsutakse ka tapamajaks, esimene toodang anda 15. septembril. Nüüd loodab operaator Hiiumaa Lihatööstus OÜ tootmist alustada oktoobris.
Keskuse pidulik avamine on lükkunud novembrisse.
Vaemla tootearenduskeskuse omaniku, MTÜ Veis ja Lammas juhatuse liige Omar Jõpiselg rääkis, et praegu ei seisa ühtegi asja operaatori taga, pigem on MTÜpoolsed ehitused paar nädalat veninud.
Jõpiselg: Pange õlg alla
Jõpiselg ütles, et raskusi on viimaste omaosalustoetuste leidmisega. Ta tegi üleskutse, et kes vähegi saab ja tahab aidata, liituks MTÜga ning annaks oma panuse tootearenduskeskuse kiireks käivi­tamiseks.
“Valmis ta saab, selles pole kahtlust, aga avamise kiirus sõltub viimase rahalise katte leidmise kiirusest,” ütles Jõpiselg.
Septembri algul külastas Vaemla tootearenduskeskust Hiiu maavanem Riho Rahuoja.
“Maavanem tahtis oma silmaga maja näha ja tundis huvi meie arengute vastu,” ütles Jõpiselg. Tema sõnul looks tootetarenduskeskuse avamine usaldust ja avaks võimalusi uuteks arenguteks.
“Me püüame teistest mitte maha jääda, kuigi meie olud on vähem soodsad. Hiiumaa põllumajandusse on tarvis meelitada lisaraha ja oskusteavet, ka lobitööd on lihtsam teha, kui senised algatused on edukalt käivitunud,” ütles Jõpiselg.
Sätitakse seadmeid
Loomade tapmise ja lihatoodete valmistamisega hakkab tegelema operaatorfirma Hiiumaa Lihatööstus OÜ, mis ainsana tegi pakkumise ja võitis väljakuulutatud hanke.
Hiiumaa lihatööstuse juha­tusse kuuluvad loomakasvatajad Tarvo Nõmm ja Enn Kuslap ning  Märjamaa lihatööstuse endine tegevjuht Olavi Liblik.
Tarvo Nõmm ütles, et keskuse sisseseade on olemas ja selle paigaldamine käib. “Hoone erinõudeid silmas pidades on vaja teha mõningaid täiendusi,” lisas ta.
Vaemla tootearenduskeskus koos seadmetega läheb maksma 450 000 eurot.

Veel lugemist: