Connect with us

Uudised

Taaskasutus jõudis pühakotta

erakogu
Asjade sünniks on ikka vaja mingit müksu, olgu see või läbi oma istmiku. Külmal talveõhtul  kabelis hingele kosutust saades, hardalt jõululaule kuulates ja vahel käsi istmiku alla toppides igatsed, et palitu võiks paksem ja istepink soojem olla… Kas tuleb tuttav ette?
Sellest just asi alguse saigi kui mullu juulis avas Kassari saar oma “külaväravad” ja Virve Salum viis Orjaku külamajas läbi taaskasutuse töötoa – õpiti kasutatud kilekottidest valmistama  istmealuseid ehk patju. Just siis see Virvele meenuski kuidas ta ükskord kabelis igatses, et iste soojem oleks ja tekkis mõte katta pikkade kilekottidest punutistega Kassari kabeli pingiread!
Palve kilekottide kogumiseks sai sõpradele-tuttavatele edasi antud ja siis hakkas neid nutse tulema.
Kogusid neid Lest ja Lammas, Linnumäe puhkekeskus, Sõnajala söökla, kohvik Viigri, Luige baar, aga ka Tea ja Leonora Kääramees, Üllar Padari, saare suvekülalised ja paljud teised. Ega kõik kotid sobinudki: millel ikka kleebitud pabersilt peal, tuli ära visata. Eelmise aasta jõuludeks jõuti katted teha seitsmele pingile.
Sel aastal võeti asi varakult käsile. Virve oskas kokku viia töö ja lõbu: segakoor Hiiula, kus Virve laulab ja on koori sehkendaja, proove tehti mõnikord Virve Orjaku suvekodus – tehti tööd ja lauldi  uusi laule. Sügisel pakkus paar korda töötoaks sooja ruumi Vetsi Tall, korra sobis selleks ka Tülli pere suveköök.
26. novembriks olid istmekatted valmis, kokku paari-kümnele pingile. Koos Reet Kääramehega mindi neid kabelisse ära viima. Kohapeal selgus, et purunenud oli autorehv ja kannatada saanud isegi velg. Aga “Jumal oli kodus” – kabeli juures leidus üks abivalmis mees, kes appi tõttas, ratta vahetas  ja naised hädast aitas.
Ehk on huvitav teada, et ühe pingi katmiseks kulus 240 leiva/saia/sepikukotti. Ehk siis kasutusse läks umbes 6000 (kõik ju ei sobinud) tühjaks söödud kilekotti!
Suur tänu kõigile headele inimestel, kes viitsisid kasutatud leiva/saiakotid purust puhtaks raputada ja kokku koguda.
Suur tänu istepatjade punujatele, kelleks olid Kairi Reintal, Ulvi Paat, Merike Niimann, Viivi Peedu, Merike Võsa, Helmi Napp, Virve Einberg, Lea Türnpuu ja muidugi Virve Salum ise, kes aina oma õmblusmasinat, ilma milleta ka päris ei saa, igale poole kaasa tassis ja kogu tööprotsessi  juhendas.
Küllap kiidab töö tegijaid iga kord, kui Kassari kabelisse lähete ja punutistele istute. Tunneme  rõõmu lihtsatest asjadest ja nutikatest inimestest. Aitäh Sulle, Virve!
Ester Tammis

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...