Connect with us

Uudised

Suveabilised kogesid teistmoodi suve

Hiiumaa arenduskeskus
Sel suvel sai Pritsumajas asuvas turismi­infokeskuses tööd kaks suveabilist, keskuse külastajaid aga oli vähem.
Turismiinfospetsialist Mariliis Aiaste ütles, et sel suvel oli saarel tavalisest rohkem rahvast, kuid Kärdla keskväljakul asuvasse infokeskusesse (TIK) jõudis mullusega võrreldes
22 protsenti külastajaid vähem. “See trend on ootus­pärane ning sarnane ülejäänud Eestiga, sest infot otsitakse ja leitakse üha enam veebikanalitest.”
Sellegipoolest olid abilised Aiaste sõnul suvehooajal lausa hädavajalikud. “Oleme suvel avatud seitse päeva nädalas ja ühele inimesele on selline koormus lihtsalt liig,” selgitas ta.
Sügis-talvisel hooajal on Hiiumaa TIKis ametis põhitöötaja ehk Aiaste üksi ja siis on infokeskus esmaspäeviti ja pühapäeviti kinni.
Suveabilistena töötasid Hiiumaa gümnaasiumi õpilane Siiri Talts ja Inglismaa Manchesteri ülikooli üli­õpilane Taaniel Palmiste.
Aiaste ütles, et mõlemad tulid turistide nõustamisega väga hästi toime ning neist oli palju abi ka TIKi muude igapäevategemiste korraldamisel: “Meil vedas suve­abilistega tohutult!”
Valdavalt siseturistid
See, et Kärdla keskväljak suvel remondis oli, Aiaste sõnul TIKi külastatavust ei mõjutanud, kuna Pritsu­maja on igast küljest kergesti ligipääsetav ja hästi nähtav. “Kui peauksest või kõrval­uksest sisenemine oli mingil põhjusel takistatud, avasime külastajatele klaasgalerii uksed,” ütles ta.
TIKi külastajad olid sel suvel valdavalt Eesti n-ö sise­turistid, umbes 16 protsenti aga välismaalased, peamiselt lätlased, leedulased, sakslased ja soomlased.
Külastajaid huvitas eel­kõige saare vaatamis­väärsuste ja söögikohtade info, levinud küsimusteks on ka, kust saab osta suitsutatud kala ja milline söögikoht pakub kalatoite.
Suve menukaimaks müügiartikliks osutus pusa kirjaga “Hiiumaa”.
Elevust põhjustas aga TIKi külastaja, kes rakenduse Google Maps abil Kärdla keskväljakult meteoriidikraatrit otsis. “Nüüd saab sellised külalised õnneks Kärdla meteoriidikraatri mudelväljaku juurde saata,” ütles Aiaste.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu