Connect with us

Uudised

Stripiklubi reklaam ebaseaduslik?

Tarbijakaitseamet algatas järelevalvemenetluse parvlaeval Regula rippuva striptiisiklubi reklaami kohta, milles on kujutatud lamavas asendis alasti naist, kelle rinnad ja häbe kaetud lilledega.
Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski tõi võrdlusena kevadel tänavatele ilmunud ajakirja Kroonika välireklaamid, kus alasti naise keha strateegiline piirkond oli kaetud kellu, kassi ja joogipokaaliga.
Kroonika välireklaami suhtes võttis ameti juures tegutsev reklaami nõukoda seisukoha, et need sisaldasid seksuaalse alatooniga kujundit ja sobimatut alastust ning sellised võtted on reklaamiseaduse kohaselt keelatud.
Reklaamiseaduse §3 lg4 p1 kohaselt ei tohi reklaam olla vastuolus heade kommete ja tavadega, sama lõike p19 kohaselt ei tohi reklaam kujutada isikuid seksuaalobjektina, sisaldada sobimatut alastust ega kasutada seksuaalse alatooniga väljendeid ja kujundeid.
Lisaks on reklaamtekst inglisekeelne ja vastu­olus keeleseaduse § 16 lg1, mis sätestab, et avalikku kohta paigaldatud viidad, sildid, välireklaam jms peavad olema eestikeelsed.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...