Connect with us

Uudised

Sportlased kullasajus

Esmaspäeval olümpialt saabunud medali­mehi ja nende treenereid premeeritakse heldelt. Kuid ega ilma kindla sissetulekuta ja töö kõrvalt tippsporti teegi, tunnistavad Heiki Nabi treeningukaaslased, kes suurest spordist taandunud.
“Sellisel tasemel maadlust nagu Heiki teeb, on ikka väga raske teha. Prioriteedid peavad paigas olema ja see tahab palju pühendumist – töö kõrvalt seda tulemust ei tule,” tunnistasid Nabi endised treeningukaaslased Tallinna vanas lennujaamas toimunud vastuvõtul.
“Kõik taandub lõppkokkuvõttes rahale ja rahata suurt sporti ei tee. Heikil olid ses suhtes vahepeal väga keerulised ajad. Ta on väga tubli, et kõik need aastad vastu pidas,” ütles Andre Lindvest.
Vabariigi valitsus tunnustab kreeka-rooma maadluses hõbemedali võitnud maadleja Heiki Nabi 70 302eurose preemiaga ja tema treenerit Henn Põllustet 35 151eurose preemiaga.
Kettaheites pronksmedali võitnud kettaheitja Gerd Kanterile määras valitsus preemiaks 44 738 eurot ja tema treenerile Vésteinn Hafsteinssonile 22 369 eurot.
Kohe saabumispäeval andsid Eesti maadlusliidu asepresident Priit Piilmann ja juhatuse liige Elar Sarapuu isiklikult endi poolt Nabile üle sümboolse tšeki 15 000 euroga.
Vabaduse väljakul peetud olümpiavõitjate pidulikul vastuvõtul tunnustas sportlasi ka Tallinna linnavalitsus, Nabi 15 000- ja Kanterit 10 000eurose preemiaga.
Hiiumaa ettevõtjad kogusid oma saare sportlase tunnustamiseks 5200 eurot, mille andsid üle eilsel vastuvõtul Kärdlas.
Juba Vabaduse väljaku tseremoonial andsid nii Heiki Nabi ja Henn Põlluste kui Gerd Kanter rahva juubeldamise saatel lubaduse, et võistlevad ka järgmisel olümpial Rio de Janeiros.
Tänutäheks toetuse eest kutsuti lavale ka kõik sponsorid, kes Eesti olümpiakomiteed ja -koondist toetasid. Nike Eesti esindaja Are Altraja tänas sponsorite nimel nii olümpiavõitjaid kui kõiki olümpial osalenud sportlasi.

Veel lugemist:

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...