Connect with us

Uudised

Sportlased kullasajus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Esmaspäeval olümpialt saabunud medali­mehi ja nende treenereid premeeritakse heldelt. Kuid ega ilma kindla sissetulekuta ja töö kõrvalt tippsporti teegi, tunnistavad Heiki Nabi treeningukaaslased, kes suurest spordist taandunud.
“Sellisel tasemel maadlust nagu Heiki teeb, on ikka väga raske teha. Prioriteedid peavad paigas olema ja see tahab palju pühendumist – töö kõrvalt seda tulemust ei tule,” tunnistasid Nabi endised treeningukaaslased Tallinna vanas lennujaamas toimunud vastuvõtul.
“Kõik taandub lõppkokkuvõttes rahale ja rahata suurt sporti ei tee. Heikil olid ses suhtes vahepeal väga keerulised ajad. Ta on väga tubli, et kõik need aastad vastu pidas,” ütles Andre Lindvest.
Vabariigi valitsus tunnustab kreeka-rooma maadluses hõbemedali võitnud maadleja Heiki Nabi 70 302eurose preemiaga ja tema treenerit Henn Põllustet 35 151eurose preemiaga.
Kettaheites pronksmedali võitnud kettaheitja Gerd Kanterile määras valitsus preemiaks 44 738 eurot ja tema treenerile Vésteinn Hafsteinssonile 22 369 eurot.
Kohe saabumispäeval andsid Eesti maadlusliidu asepresident Priit Piilmann ja juhatuse liige Elar Sarapuu isiklikult endi poolt Nabile üle sümboolse tšeki 15 000 euroga.
Vabaduse väljakul peetud olümpiavõitjate pidulikul vastuvõtul tunnustas sportlasi ka Tallinna linnavalitsus, Nabi 15 000- ja Kanterit 10 000eurose preemiaga.
Hiiumaa ettevõtjad kogusid oma saare sportlase tunnustamiseks 5200 eurot, mille andsid üle eilsel vastuvõtul Kärdlas.
Juba Vabaduse väljaku tseremoonial andsid nii Heiki Nabi ja Henn Põlluste kui Gerd Kanter rahva juubeldamise saatel lubaduse, et võistlevad ka järgmisel olümpial Rio de Janeiros.
Tänutäheks toetuse eest kutsuti lavale ka kõik sponsorid, kes Eesti olümpiakomiteed ja -koondist toetasid. Nike Eesti esindaja Are Altraja tänas sponsorite nimel nii olümpiavõitjaid kui kõiki olümpial osalenud sportlasi.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...