Connect with us

Uudised

Sadamas tekkisid järjekorrad

Mati Voogla
Kuigi ministeeriumi ja Saaremaa laeva-kompanii leping aastateks 2006–2016 nägi ette uue laeva toomist just Hiiumaa liinile, lubas ministeerium selle nüüd viia Saaremaa liinile.
Väinamere Liinid teatas, et viib esmaspäevast parvlaeva Hiiumaa-Saaremaa liinile asendama Saksamaale lahkunud parvlaeva Saaremaa. Pärast parvlaeva Hiiumaa lahkumist jäid Rohuküla-Heltermaa liini teenindama St. Ola ja Regula.
2006. aastal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Saaremaa laevakompanii lepingus sisaldus punkt, et vedaja toob Rohuküla-Heltermaa liinile 2009. aastal uue parvlaeva. Lepingu seda punkti täitsid Väinamere Liinid uue parvlaeva Hiiumaa liinil hoidmisega.
Heltermaa sadama kapteniabi Mati Voogla ütles eilehommikust olukorda sadamas kirjeldades, et igast laevast jääb maha teist sama palju sõidukeid, kui neid peale mahtus.
Pensionär Aino Kerde, kes haigete põlvede tõttu treppidest allatulemisega raskusi, ütles et on väga pettunud, et ministeerium sellise vahetusega nõus oli. “Ei ole mõeldud eakatele ega lapseootel ja väikelastega reisijatele – kuidas nemad reisijatesalongi saavad? Ei ole vahet, mis on laeva nimi ja kas sellel on söögikoht, aga lift peab olema.”
ASi Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk selgitas pressiteates, et muudatused laevastiku koosseisus on jätkuv protsess, mis sai tõuke hilissügisel selgunud avaliku liiniveo hanke tulemustest, kui selgus, et Saaremaa Laevakompanii laevu alates 1. oktoobrist 2016 Eesti siseliinidel enam ei vajata.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...