Connect with us

Uudised

Saates “Õhtusöök viiele” kokkab Kärdla linnapea

Georg Linkov on üks neist viiest hiidlasest, kes TV3 tänavuses saates oma söögitegemisoskusi näitavad.
Kokku tuleb linnapeal saate jooksul valmistada viis erinevat rooga: üllatuseelroog, esimene eelroog, teine eelroog, kolmas eelroog, pearoog ja magustoit. Etteruttavalt võib öelda, et ühe roana pakub linnapea ehtsat hiiu toitu: tuhlist soolasiiaga.
Georg Linkov ütles Hiiu Lehele, et nõustus saates osalema kuna keegi teine linnavalitsusest ei nõustunud. “Peamine põhjus on siiski see, et näidata – olen sama tugev kokk kui Ain Tähiste,” lisas linnapea. Tähiste kokkas samas saates eelmisel aastal.
Linnapea ütleb telesaates enda iseloomustamiseks, et oli eelmises elus sõjaväelane ja viibis palju välislähetustel. Viimati oli ta ÜRO rahuvalvajana Liibanonis, kuid 2009. aastal tuli perekonna rõõmuks koju ja astus ametisse Kärdla linnapeana.
Georg räägib, et praegu on tema elus esikohal abikaasa ja kolm last, kellest kolmas peaks 30. jaanuril avasaate ajaks juba sündinud olema. Abikaasa Kristiga on Georg koos olnud juba 15 aastat, kuid sellest kolm aastat viibis ta lähetustel ja neli aastat Tartus õppimas.
Töö ja pere kõrvalt jagub linnapeal aega ka õppimiseks ja sportimiseks. Eile kaitses ta oma magistritööd. Spordis on tema erilised lemmikud pallimängud ja jooksmine.
Lisaks Linkovile kokkavad saates “Õhtusöök viiele” hiigeltuuleparkide vastu võitlejana tuntud kooliõpetaja Kristi Ugam Emmaste vallast, logopeed ja Orjaku puhkekoha perenaine Maia Jõpiselg ja Arteesia kohviku pidaja Õnne Pärgma, kes mõlemad elavad Käina vallas, ning Pihla turismitalu kokk Riho Reidma Kõrgessaare vallast.
30.jaanuarist 3.veebruarini kokkavad “Õhtusöök viiele” saates hiidlased.

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...