Connect with us

Uudised

Pühalepa Vanamehed pole veel vanad

Meite klubi Pühalepa Vanamehed olli pühade hakaduse aegu koos, et selle aaste tegemistele kriips alla tömmata.Lasime Soera pere seaprael ja makkidel hee maitsta. Aeg läks mönusa jütuga nobesti. Otsa vettis ülesse Lepisto Endel.
Meite klubi sai aasta vanaks ja tehet aa ühte koma teist. Suurremaks ettevötmiseks olli oktoobris Pühalepa kihelkonna merendusajaloo peeva korraldamine. Oleme kogund mälestusi, osalend arendusprujektides, käind ise mütmel pool ringi et nähje nii vana kui uut.
Meiteid preegu tosinkond meest, oma arust veel üsna krapsad. Mis see 80 ja selle eere all olevet aastet ära äi ole! Oodame oma seltsi veel nenna oma valla mihi kui teisigid, killel meite kandi eluolu kohta midad meeles aa vöi mötes mölgub. Viimati vetsime klubi liikmeks Karjamaa Raivo, kis Palade kooliga kokku puutund.
Suure töö aa ära teind koolmeister Ristmägi Aare, kis Palade kooli vanad kirjamaterjalid läbi tuhnind ja raamadusse kokku kirjudand. Klubi panni kooli öue ka istumise pingi öpedajate auks.
Kalanduse pets aa muidugid Vohu Peeter. Sugu võsa uurimist öpedab Pisa Andres. Muist meitest södagid näind ja keik vene ajal üle eland.
Uue aaste tööde seas tahame hakata Pühalepa endist vallamaja taastama. Seda mis Reikama sirge eeres ooli ja maha pöles. Äi, äga mei seda ülese ehidama äi hakke. Tahame korjata mälestusi kigest selest, mis killegil selle majaga sündind ää. Ehk löidub mönel isegid kas pilt vöi muu asi alles olema. Ja jo edaspidi täpsemald.
Klubi poolt heed tervit ja keikse paremat nenna meite ealistele kui ka vehe natust noorema pölvkonna hiidlastele. Me “Ei jäta elamata” – nagu ütleb Kersna raamandu päälkiri.

Klubilane
VOOLE VALTER

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...