Connect with us

Uudised

Pühalepa Vanamehed pole veel vanad

Meite klubi Pühalepa Vanamehed olli pühade hakaduse aegu koos, et selle aaste tegemistele kriips alla tömmata.Lasime Soera pere seaprael ja makkidel hee maitsta. Aeg läks mönusa jütuga nobesti. Otsa vettis ülesse Lepisto Endel.
Meite klubi sai aasta vanaks ja tehet aa ühte koma teist. Suurremaks ettevötmiseks olli oktoobris Pühalepa kihelkonna merendusajaloo peeva korraldamine. Oleme kogund mälestusi, osalend arendusprujektides, käind ise mütmel pool ringi et nähje nii vana kui uut.
Meiteid preegu tosinkond meest, oma arust veel üsna krapsad. Mis see 80 ja selle eere all olevet aastet ära äi ole! Oodame oma seltsi veel nenna oma valla mihi kui teisigid, killel meite kandi eluolu kohta midad meeles aa vöi mötes mölgub. Viimati vetsime klubi liikmeks Karjamaa Raivo, kis Palade kooliga kokku puutund.
Suure töö aa ära teind koolmeister Ristmägi Aare, kis Palade kooli vanad kirjamaterjalid läbi tuhnind ja raamadusse kokku kirjudand. Klubi panni kooli öue ka istumise pingi öpedajate auks.
Kalanduse pets aa muidugid Vohu Peeter. Sugu võsa uurimist öpedab Pisa Andres. Muist meitest södagid näind ja keik vene ajal üle eland.
Uue aaste tööde seas tahame hakata Pühalepa endist vallamaja taastama. Seda mis Reikama sirge eeres ooli ja maha pöles. Äi, äga mei seda ülese ehidama äi hakke. Tahame korjata mälestusi kigest selest, mis killegil selle majaga sündind ää. Ehk löidub mönel isegid kas pilt vöi muu asi alles olema. Ja jo edaspidi täpsemald.
Klubi poolt heed tervit ja keikse paremat nenna meite ealistele kui ka vehe natust noorema pölvkonna hiidlastele. Me “Ei jäta elamata” – nagu ütleb Kersna raamandu päälkiri.

Klubilane
VOOLE VALTER

Veel lugemist:

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...