Connect with us

Uudised

Politsei hoiatab: arvutikelmid üritavad jätkuvalt ohvreid leida

Reedel, 5. juulil hoiatas riigi infosüsteemi amet arvutikelmide eest, täiendava hoiatuse saatis ka politsei. Kolmapäevaks oli Lääne prefektuuril teada kaks juhtumist, kus inimesed on kannatanuteks osutunud.
Lääne prefektuuri tööpiirkonna erinevatest maakondadest oli reedest alates teada antud ligi kahekümnest juhtumist, kus Microsofti esindajana üritati distantsilt pääseda kasutaja arvutisse. Kahel läksid inimesed petturite õnge ja pärast nn tarkvarauuendust avastasid, et nende pangakontolt on raha mujale kantud.
“Osal puhkudest võivad inimesed vast õnne tänada, et nende inglise keele oskus on osutunud kasinaks ja nad ei ole seetõttu saanud petistega “koostööd” teha. Selle pinnalt võib esialgse järelduse teha, et kõige ohustatum sihtgrupp on pidevalt arvutis toimetav ja inglise keelt hästi oskav osa elanikkonnast,” ütles PPA pressiesindaja Kaja Kukk.
Politsei juhib inimeste tähelepanu sellele, et nad sellistele kõnedele, kus keegi distantsilt soovib nende arvutisse siseneda kas arvuti distantsilt parandamise või mingi tarkvara uuendamise ettekäändel, kindlasti vastaksid keeldumisega. Mingil juhul ei tohi kellegagi oma erinevaid paroole, olgu siis arvuti turvalisuses kasutatavaid või pangaga seonduvaid, jagada.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.