Connect with us

Uudised

Peeti kabe meistrivõistlused alustajaile

Hergo Tasuja
Kolmapäeval mängiti Kärdla kultuurimaja sammassaalis Arvo Risti juhtimisel koolinoorte meistrivõistlused kabes 1.–3. klassile.
Tüdrukuid osales igas vanuseklassis kuus, 1. ja 2. klassi tüdrukud pani välja vaid Kärdla ühisgümnaasium.
Noorimatest võitis turniiri Elise Lota Välba üheksa punktiga. Teine oli Liisel Lillemägi ja kolmas Teili Unt, mõlemad kogusid seitse punkti.
Teise klassi konkurentsis oli parim Herta Kesküla seitsme punktiga, vaid silma vähem kogus Merel Arunurm ja kolmas oli kolm punkti kogunud Eleriin Vahter.
3. klassi tüdrukute seas oli osalejaid ka teistest koolidest. Esikoht läkski Emmastesse: täisedu ehk kümne punktiga lõpetas turniiri Aveliin Post. Teine oli Christiina Karoliina Peedu Käina koolist, kogudes seitse punkti ja edestades kõige napimalt Emmaste kooli õpilast Anne-Mai Ugamit.
Poisse oli mängulaudade taga rohkem: kokku 32, neist 1. klassi õpilasi kaheksa. Parimaks osutus kõik vastased alistanud Emmaste põhikooli õpilane Ahti Vara, kes teenis 14 punkti. Teine oli kümne silmaga Kristjan Kabanen Kärdlast ja kolmas üheksa punktiga Kermo Põtter Käina koolist.
Enim mängumehi, 14 võistles 2. klassi arvestuses. Ka siin ei kaotanud ega viigistanud võitja Johannes Lige Kärdla koolist ühtegi mängu ja kogus parimana 26 punkti. Teine oli Palade kooli õpilane Kevin Vilman, kelle saagiks 21 punkti. Kaks poissi, Verner Ellermäe ja Karl Pähna kogusid võrdselt 17 punkti, et aga omavahelise mängu võitis Emmaste poiss Ellermäe, kuulus pronksmedal temale.
Kümne osalejaga 3. klassi turniiri võitis 17 punktiga Miko Sedrik Käina gümnaasiumist. Neli poissi teenis aga võrdselt 11 punkti. Siin tuli kohtunikel võtta ette tabel ja võrrelda omavahelisi kohtumisi. Nende põhjal oli Enrico Kiin teine ja Oliver Matto kolmas. Mõlemad KÜG õpilased.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...