Connect with us

Uudised

Palade koolijuht Uno Kõiv lahkus ametist

Harda Roosna
Palade põhikooli hüüdlause on “Rõõmsalt tuleme, rõõmsalt läheme”, kuid viimasel ajal on kooli kohale tõusnud murepilved.
Teisipäeva õhtul olid Palade koolimaja aknad valged ja maja ümber palju autosid. Kahjuks polnud tegemist peoga: kell 17.30 algas kooli saalis erakorraline lastevanemate koosolek. Ajakirjanikke sisse ei lubatud ja koolimaja välisuks keerati lukku. Mõned hilinenud tulijad pidid helistama, et üldse sisse saada.
Hiiu Lehe andmetel oli koosolek kokku kutsutud, et arutada ametist lahkunud direktori Uno Kõivu vastu välja käidud süüdistusi.
Hiiumaa politseijuht Aare Allik kinnitas, et Kõiv on kahtlustatavana üle kuulatud, kuid täpsemalt ta midagi öelda ei saanud.
Pühalepa vallavolikogu esimees Toomas Remmelkoor ütles Hiiu Lehele teisipäeval, et Kõiv pani toime vääritu teo, on seda tunnistanud ja esitas seetõttu ka ise lahkumisavalduse.
Kommentaare selle kohta, millega koolijuht hakkama sai, ei soostunud õhtul jagama ei koosolekule kogunenud lapsevanemad ega ka 1. veebruarist kooli direktori kohusetäitjaks seatud Antti Leigri.
Lapsevanem Mait Karukäpp, kes uksel korda valvas, ütles, et erakorralise koosoleku kutsus kokku vallavalitsus, aga sisu kohta tal infot pole. “Tulingi koosolekule, et asjas selgust saada,” lisas ta.
Vääritu tegu
Järgmisel päeval rääkis Leigri Hiiu Lehele, et koosolekul olnud politseitöötaja andis lapsevanematele juhtunu kohta infot, tema ise aga rääkis kooli igapäevasest töökorraldusest.
Leigri, kes on 2008. aastast töötanud Palade koolis õppealajuhatajana, ütles, et juhtunu tuli tema enda jaoks otsekui välk selgest taevast. “Enne seda polnud meil temaga mingeid probleeme, tööülesandeid täitis ta korralikult,” kinnitas Leigri, kes ühtlasi on ka Pühalepa vallavolikogu aseesimees. “See oli tema enda otsus: ta võttis vastutuse ja lahkus kõikidest ametitest ja alles siis sai avalikkus, õpetajad ja vallavalitsus probleemidest teada,” lisas ta.
Kõivu viimane tööpäev oli 1. veebruaril, jaanuari teisel poolel andis ta kooli asjaajamise Leigrile üle. Leigri sõnul on sellega teema nende jaoks lõppenud: “Koolipere meeleolu on positiivne: oleme ehmatusest üle saanud. Koolielu on korraldatud ja tavarütmis tagasi.”
Prokuratuur: enne kohtuotsust pole süüdi
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm ütles, et alates eelmise aasta augustist on käimas kriminaalmenetlus uurimaks, kas üks Hiiumaa pedagoog võis panna toime seaduserikkumisi. Uuritakse, kas õpetaja võis oma õpilastega ebakohaselt käituda ning võimaldada näiteks teismelistele lahja alkoholi kättesaamist ja lubada selle tarbimist.
“Menetluse staadiumi arvestades praegu midagi enamat öelda ei saa. Kuna käimas on alles kohtueelne uurimine ja meedias avaldatu võib mõjutada tunnistajate ütlusi, siis võib seeläbi kahjustada saada edasise uurimise objektiivsus,” ütles menetlust juhtiv ringkonnaprokurör Indrek Kalda. “Loomulikult on absoluutselt taunitav, kui õpetajad seadusi ei järgi ja ebakohaselt oma õpilastega käituvad, aga konkreetse juhtumi uurimine alles käib ja praegu ei saa veel järeldusi teha ega hinnanguid anda,” lisas prokurör.
Uno Kõiv ise keeldus kommentaaridest.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...