Connect with us

Persoon

Nestor loobus Hiiumaa pärast kohast Tallinna linnavolikogus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Riigikogust välja jäänud ja ametist lahkunud riigikogu esimees, sotsiaal­demokraat Eiki Nestor registreeris enda elukoha Tallinnast Hiiumaale ja lahkus seetõttu ka Tallinna volikogust.
Seoses rahvastikuregistris püsiva elukoha registreerimisega Tallinnast välja, luges linna valimiskomisjon Nestori volitused linna­volikogu liikmena lõppenuks.
Nestori asendus­liikmena jätkab volikogus Kadri Kõusaar.
“Mul on kaks kodu, põhikodu on Hiiumaal. Tallinnas on korter ja Hiiumaal on maja. Olen sinna sisse kirjutatud ja seetõttu lõppesid Tallinna volikogus volitused,” selgitas Nestor BNSile.
Hiiu Lehele ütles Nestor eile, et valikut ei olnud keeruline teha. “Ausalt öeldes oleksin kandideerinud meelsamini Hiiumaa volikogusse, aga kuna oli väga raske vaielda, siis andsin erakonnale järgi ja olin pool aastat Tallinna elanik – nüüd kolisin kohe ruttu Hiiumaale tagasi,” ütles Nestor.
Enda sõnul on ta olnud kakskümmend aastat Hiiumaa maksumaksja. “Oleme Hiiumaa maksumaksjad terve perega ja teeme seda väga hea meelega,” kinnitas Nestor. “Siin ma nagu tunnen ja näen, mida mu maksudega tehakse, Tallinna linnas see nii ei ole.”
Nestor märkis BNSile, et soovib Hiiumaa kohalikus poliitikas kaasa lüüa. “Eks ma olen kogu aeg ju nokitsenud, aga ega mul Hiiumaal mingeid volitusi ju pole. Aga tegutsen edasi, püssi pole põõsasse visanud. Kui suu kinni ei seisa, mis ma tast vägisi kinni hoian,” lisas ta.
Hiiu Lehele selgitas Nestor, et on SDE Hiiumaa piirkonna­organisatsiooni liige olnud juba kümme aastat. “Niipalju kui mul aega on olnud, olen nõu ja jõuga kaasa aidanud erakonna piirkonna kaudu.” Nestor lisas, et tal on väga hea meel, et Hiiumaal on nii tubli vallavanem ja et ta toetab teda igatpidi ja nii kuidas oskab.
Nestor oli juba kuulnud, kuidas vabariigi president teda alustava 14. riigikogu avapäeval meeles pidas:
“Aitäh presidendile – meie ametis öeldakse hästi väga harva ja kui keegi ütleb, siis on väga meeldiv.”
Eiki Nestor tunnistas, et hoolimata vähenevatest ülesannetest on kirjatööd palju, aga lubas leida aega ka Hiiu Lehele kirjutada.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...