Connect with us

Uudised

Näitus “Ühe keti neli lüli” lõi muuseumi külastusrekordi

Urmas Liit
Neljapäeval, 5. septembril külastas Hiiumaa muuseumi Pikka maja selle aasta 6500. külastaja, kelleks osutus Berit Laupä Kärdla ühisgümnaasiumi 5.a klassist.
Hetke jäädvustamiseks kinkis muuseum Beritile näituse “Ühe keti neli lüli” kataloogi. “Õnneliku tüdruku lemmikpildiks osutus Konrad Mägi “Itaalia maastik. Rooma”,” rääkis muuseumi koguhoidja Hille Vesingi.
Pika maja tänavusest 6500st külastajast 5200 olid Enn Kunila kogudest koostatud samanimelise näituse külastajad. Näitus, mis avati juuni lõpus on sellega löönud ka ühe muuseuminäituse külastatavusrekordi. Vesingi andmetel oli varasem rekord üle 3000 külastaja ühe näituse kohta. “Sellises külastajaterohkuses on kindlasti peasüüdlane maalinäitus Enn Kunila erakogust – vaieldamatult on see siiani meie kõige rahvarohkem välja­panek,” kinnitas Vesingi.
Sulgemisajaks, 8. septembriks külastas näitust 5370 vaatajat. Nende hulgas paar­sada Kärdla ühisgümnaasiumi õpilast, muuseumi­tee võtsid ette ka Lauka ja Emmaste põhikooli ning Kõpu internaatkooli õpilased ja õpetajad.
Tänu Kunila kogu baasil koostatud näitusele, on Hiiumaa muuseumi Pikk maja üsna lähedale jõudnud ka muuseumi külastatavusrekordile – 2000. aastal käis Pikas majas 8900 inimest, valdavalt külastajad. Selle arvu sees on ka uurijad ja teadlased, kes muuseumi andmebaase kasutamas käisid.
Juba neljapäevast, 12. septembrist on muuseumis avatud jätkunäitus “Ühe keti neli lüli 2”, millel saab näha Henn Roode, Olev Subbi, Enn Põldroosi ja Tiit Pääsukese maale. Ka see näitus on koostatud kunstikoguja ja Hiiumaa sõbra Enn Kunila kunstikogus leiduvatest šedöövritest. Näitusel on 26 maali ning nagu eelmisegi ajaks, ilmus ka nüüd kunstnikke ja nende töid kajastav kataloog.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...