Jälgi meid

Kultuur

NÄITUS | Ott Kadarik näitab kalaga trükkimist

Nelja Nurga Galeriis on välja pandud Ott Kadariku näitus Jaapani linnajoonistustest ja eritehnikatest. 

Ott Kadarik. | Reet Kokovkin

Näitus koosneb kahest osast. Esimene osa käsitleb joonistusi ja muljeid Jaapani traditsioonilistest majadest ja tänavatest. Teine osa koosneb kuuest kalatrükist, mis on tehtud otse eheda kala pealt ning millele on lisatud punase värviga dramatismi. 

Keisri käsul anti omal ajal kaluritele ülesandeks kalapüügi statistika saamiseks teha saagist riisipaberile kontaktkoopiad, millest arenes välja omalaadne kunstkäsitöö vool. Kunstnikust ämma soovitusel hakkas Ott Kadarik kalafotode asemel selliseid pilte tegema. “Teed kala tušiga kokku ja patsutad paberile jäljendi,“ räägib Ott. “Aga pikapeale tüütas koopiate tegemine ära, seega hakkasin pilte edasi ja enda jaoks huvitavamaks töötlema.“

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.