Jälgi meid

Uudised

Muuseumi hoidla ehitus küsimärgi all

Sel suvel saab juba neli aastat, kui konkursi tulemusena selgus Hiiumaa muuseumi hoidla võidutöö. Hädavajaliku hoidla valmisehitamise lootus, mis oli juba üsna suur, lükkub eriolukorraga seoses jälle teadmata ajaks edasi.
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik Hannus Luure ütles märtsi lõpus Hiiu Lehele, et ehituse rahastamise kohta ei ole midagi teada. Luure viitas, et võimalik raha eraldamine muuseumi hoidla jaoks sõltub riigieelarvestrateegia läbirääkimiste protsessist.
Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosa­konna peaspetsialist Siiri Suutre ütles, et enne eriolukorda olid riigieelarve läbirääkimised koos riigieelarvestrateegiaga kavandatud kevadeks, kuid nüüd on need lükatud sügiseks.
Hoidla ehitamiseks on olemas ehitusprojekt ja -luba ning hoidla vajadust on kinnitanud eksperdid ja kultuuri­ministergi, rääkimata muuseumi­töötajatest, kes ruumikitsikust aasta­kümneid talunud. Teadusdirektor Helgi Põllo ütles, et on väga kahju, kui kriis tekitab sellise tagasilöögi ja hoidla ehitust ei alustatagi.
Arhitektuurikonkursi võitis AS Dagopen 2016. aastal ja hoidla põhiprojekti  koostamine läks maksma ligi 35 000 eurot.

Veel lugemist:

Uudised

Juba sel laupäeval toimub Tallinnas ideede inkubaator 18–30aastastele noortele, kes tahavad lahendada mõnd oma kogukonna probleemi ja otsivad selle elluviimiseks rahastust. Uus võimalus on...

Tervis

Haigekassa esindus koos kolme maailmapanga eksperdiga külastas neljapäeval Hiiumaa haiglat. Haigekassa kommunikatsioonispetsialist Kaidi Kase­nõmm ütles, et Maailma­pangaga tehakse koostööd ja sealsed eksperdid nõustavad haigekassat,...