Connect with us

Uudised

Mudeliklubi muruniidukunstnikud

HIIUMAA mudeliklubi
Hiiumaa mudeliklubi tegi kirjakunsti murutraktoriga, millega Linnumäe puhkekeskuse maadele niideti paiga nimi, kus mudeliklubi 31. juulil, 1. ja 2. augustil lennupäevi korraldab.
Mudeliklubi üks eestvedajaid, Andres Laanejõe rääkis, et kuna neil oli vaja katsetada kopteri uusi akusid ja vaja oli ka lennupäevade toimumisplats puhtaks niita, tekkis neil mõte niita muru sisse koha nimi – Linnumäe.
Kui kellelgi on huvi sama korrata ja üles võtta näiteks oma krundil, siis ühe tähe laius on kaks traktorilaiust, tähevahe üks. Laanejõe ajas enne ülemise ja alumise joone, mille vahele siis kujundas tähed. Tähtede sisseniitmiseks kulus Laanejõel umbes pool tundi ja kõik tähed niitis ta rohu sisse silma järgi. “Olin isegi üllatunud, et nii hästi välja kukkusid,” ütles Laanejõe. Tegemist oli Raider-tüüpi niidukiga, millel tera ees. Ä-tähe täppide tegemiseks pani ta murutraktori telje ümber pöörlema ja täpid said perfektsed.
Tehtu pilditas üles tema mudeliklubikaaslane Lauri Valdmann. Enne töö alustamist uurisid nad isegi seda, kas nende kirjatöö võiks ehk ka Google’i kaardile jääda. Kahjuks pole sateliidi pildistamise tööle määratud kindlaid aegu ja nii tegid klubilased ülevalt ise pildi.
“Fantaasia viib meid huvitavate ideedeni. See on märgiks, et heas mõttes hullud ideed pole maailmast kadunud ja osa nendest tuleb ka meie peanuppudest,” naljatas Laanejõe. Tema kinnitusel Hiiumaa mudeliklubi rahval ideid jagub ja seda nii taevapiltide tegemiseks kui lennukimudelite ja seebikarbiautode ehitamisel.
Mudeliklubi tegemistega saab tutvuda laupäeval, 25. juulil Kiduspe külas Kõpu poolsaare külade päeval ja Hiiumaa lennupäevadel, mis toimuvad Linnumäel samal ajal suure ratsutamispeo, Kärdla ratsupäevadega.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...