Jälgi meid

UUDISED

Mirell: Tsiklisõit on mind julgemaks teinud

Nurste krossiraja avamisele ja treening­päevale oli tulnud paras ports poisse ja noormehi nii Hiiumaalt kui mandrilt ning üks tüdruk, Mirell Tarvis.
Motokross on peaaegu 14aastase Mirell Tarvise hobi olnud juba viimased kaks ja pool aastat. Mingit varasemat kokku­puudet moto­krossiga polnud tal ei pere ega sõprade kaudu, kuni ema Monika Mäeste selle mõtte välja käis.
“Ühel päeval tuli ema lihtsalt minu juurde, näitas mulle ajalehekuulutust ning küsis, kas ma tahaksin moto­krossi proovida?” kirjeldas Mirell, kuidas sport tema ellu tuli. “Ja ma tahtsin.”
Varem meeldis talle väga ratsutada. Selle hobi kohta ütles Mirelli isa Marek  Tarvis, et hobuse pidamine on kordades kulukam kui üks tsikkel. “Pealegi, kui huvi selle spordi vastu peaks ükskord otsa saama, siis tsikliga ei juhtu midagi, hobune on aga elusolend ja vajab hoolitsust.” Isa toetab Mirelli hobi igati ning käib tütrega võistlustel ja kaugematel moto­üritustel alati kaasas. Tema – treeningpäeval tundus, et ka kõigi teiste motohuviliste isade – ülesanne on tsiklit korras hoida ja putitada. “Seda ma tüdrukult nõuda ei saa, et ta ise oskaks neid polte ja kruvisid siin keerata,” naeris Marek.
Jutu käigus tuli välja, et ka Mirelli isal oli kunagi väike huvi tsiklisõidu vastu, kuid lapsena polnud tal võimalusi sellega tegeleda. Hiljem on
ta olnud küll Jawa omanik, kuid see pole tema sõnul tsiklisõiduga võrreldav.
“Ma olen proovinud küll seda teha, mis Mirell teeb, aga see ei tule mul sugugi hästi välja, tüdruk on must ikka kõvasti osavam!” lausus ta uhkelt.
Nurste ringrajale sattusid nad taas kuulutuse ajel, seekord tuli uudisega Mirelli juurde treener Hannes Prikk. “Ma ei teadnud kohe, mida öelda, aga käisime mingi hetk Hiiumaal perereisil ning tulime vaatasime raja üle. Siis otsustasimegi, et tuleb tulla – see rada on seda väärt!” tunnustas Mirell Nurste krossirada. “Väga lahe rada, kuigi natuke raske,” lisas ta.
Vanemad on Mirelli hobi suhtes väga toetavad ja julgustavad, kuid sõprade ja koolikaaslaste seas küsitakse tihti, miks ta seda teeb. On isegi öeldud, et kross pole tüdrukutele, aga Mirell end sellest heidutada ei lase.
“Mulle meeldib kiirus, kuigi ma veel väga kiire tegelikult ei ole. Ja mulle meeldib, et… Kui ma saan kurjaks, siis ma saan minna tsikliga rajale ja ennast välja elada! Kuigi mitte väga hullusti, sest siis võib asi halvasti lõppeda, aga see aitab mul vihast üle saada,” põhjendas ta oma valikut.
“Lisaks tunnen, et krossi sõitmine on teinud mind julgemaks!” ütles Mirell lõpetuseks ja jooksis tagasi ratta selga, et minna järgmisele 15minutilisele ringile, mis pole füüsiliselt sugugi lihtne ei poistele ega tüdrukutele.

Veel lugemist:

UUDISED

Harrastajatele mõeldud motokrossivõistlus Hiiumaa MX Open Nurstes kujunes kulminatsiooniks laagrile, kus noored motosõitjad oma oskusi lihvisid. Terve laupäeva müristasid noored tsiklisõitjad Nurste krossirajal. Treeningsõidud...

UUDISED

Aastal 2015 Nurste krossirajal taaselustatud motovõistlust segasid sel korral tehnilised probleemid. Märkimisväärne on, et rike ei tabanud Nurstes põrisevaid masinaid, vaid parvlaeva Tiiu, mille...