Connect with us

Uudised

Marek Rätsep kutsub muusikasõpru appi pille ostma

Juba väga varsti saab Eesti riik 100 aastat vanaks. Meie iseolemise alustaladeks on meie haridussüsteem, meie emakeel, meie visadus ja jonnakus.

Ja üsna kindlasti on eestlaste rahvusliku iseloomu üheks väljenduseks ka meie muusikalembus. Eesti suurjuubelit ette valmistama hakates uuriti, mida ühes või teises valdkonnas sel puhul teha. Tõnu Kaljuste rääkis siis, et meie muusikatraditsioonide kestmiseks on ülioluline, et leitaks raha laste pilliõppeks, praegune pillipark on paraku suures osas vananenud. Nii sündis ühiskingitus “Igal lapsel oma pill”, mille raames ostetakse muusikaasutustele uusi pille, et lapsed saaksid jätkata muusikaõppega.

Eesti riik rahastab seda projekti EV100 vahendeist kokku 1,4 miljoni euroga. Sellele lisandub kõigi taotlejate omafinantseering, vähemalt 10 protsenti, ja loodame, et ka eraannetajate raha. Näiteks otsustas sel aastal Tallinna ettevõtja Mati Heinsar, et tema maksab kinni kõik Lääne-Virumaa lastele ostetavad pillid.

Esimene taotlusvoor on nüüdseks läbi ja muusikaasjatundjatest koosnenud žürii oma otsused teinud. Hiiumaa muusikaasutustest said toetuse Kärdla muusikakool, Käina huvi- ja kultuurikeskus ning Pühalepa valla kultuuri- ja noortekeskus. Riik eraldas Hiiumaale pillide ostuks sel korral kokku 1100 eurot, mille eest soetatakse viiul, elektroakustiline kitarr võimendiga ja parmupill.

Minul, kui selle projekti Hiiumaa kõneisikul, jäi hinge peale üks asi. Nimelt taotles Kärdla muusikakool raha ka flöödi ostmiseks, mille hind on 1450 eurot ning Käina huvi- ja kultuurikeskus viiuli ostmiseks, mille hind on 550 eurot, kuid need mõlemad kaunid pillid sellesse vooru kahjuks ei mahtunud. Kutsun nüüd Hiiumaa muusikasõpru appi. Kogume üheskoos selle raha kokku ja ostame meie lastele need pillid ikkagi ära.

Kõik, kel soov ja võimalus ka väikeste summadega aidata, võiksid kanda oma toetuse otse Eesti muusikakoolide liidu arveldusarvele EE062200221061654889, märgusõnaks “Hiiumaa pillid”.

Paneme rahad kokku nii nagu seda tegid 1839. aastal Väägvere mehed, kui nad võimsa pasunakoori lõid ja eestlaste ühismusitseerimise traditsioonile aluse panid.

Marek Rätsep

“Igal lapsel oma pill” kõneisik

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...