Connect with us

In Memoriam

Mälestades Reet Kark

Harda Roosna
“Kui tahame end tõelikult aidata, peame kasvatama sisemist veendumust, et ainuke meie õige pääsetee on truudus oma maa, oma rahva, oma keele, oma kultuuri, oma omapära vastu.
Kui meil see tõetundmine puudub, siis ei või meid keegi aidata, sest oleme nagu hunnik liivateri, mida tuulepuhang lennutab või nagu suits, mis hajub ilmaruumis!”

Need Anton Hansen Tammsaare mõtis-klusest “Truudus” võetud read on järelhüüdeks Naiskodukaitse Lääne Ringkonna auliikmele Reet Kargule.
Reet Kark elas pika ja väärika ea, tema helge ja asjalik meel saatis teda läbi elu. Ka läbi raskuste.
Reet Kark oli tubli naiskodukaitsja noores Eesti vabariigis. Ta elas üle isa ja vendade küüditamise, kasvatas üles enda kaks poega ja varalahkunud õe kaks poega.
Ta suutis oma meelsust vapralt hoida ja sisendada truudust ning kodanikujulgust nii oma lastesse ja lastelastesse kui kaaslastesse.
Ta oli lahke ja armas koolitädi paljudele lastele.
Nõukogude ajal oli ta hakkaja kultuurimaja juhataja, kelle algatusel kunagine õigeusu kirik sõnnikust puhtaks roogiti ja rahva kooskäimiskohaks kohandati.
Eesti taasiseseisvumise ajal astus ta Kõpu külaseltsi Valguskiir, osales seltsi tegemistes ja elas kaasa oma kunagise koolimaja, nõukogudeaegse Kõpu kultuurimaja veel ühele pikale ja keerulisele taastamisprotsessile.
“Poiss, ma ei saa enne surragi kui rahvamaja korras ei ole,” ütles ta toonasele Kõrgessaare vallavanemale. Kõpu rahvamaja hakkab valmis saama ja on ääretult kahju, et see nii kaua aega võttis, et tädi Reet, nagu omad inimesed teda kutsusid, selle avapeol osaleda ei saa.
Reeda eeskujul saime me kõik tuge, et mitte miski ei tee võimatuks olla hea ema, tubli kaaslane, truu ja lojaalne Eesti riigi kodanik. Kõik hea saab alguse isenda positiivsest ellusuhtumisest, oskusest näha head ka seal, kus seda tõesti lausa otsida tuleb!
Naiskodukaitsel oli suur au, et Reet Kark kuulus Lääne ringkonna auliikmena meie ridadesse, hoides ajasilda eelmise Eesti Vabariigi ja tänase vahel.
Üks pikk ja oluline elu on lõppenud, üks etapp ka meie ajaloos…
Üks ilus hing on saanud tiivad, aga me ei unusta!
Armas Reet! Sinu mälestus on meile väga-väga kallis, püüame olla väärilised.
Sügav kaastunne omastele,

Naiskodukaitse
Hiiumaa jaoskond,
Kõpu külaselts Valguskiir

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...