Connect with us

In Memoriam

Mälestades Reet Kark

Harda Roosna
“Kui tahame end tõelikult aidata, peame kasvatama sisemist veendumust, et ainuke meie õige pääsetee on truudus oma maa, oma rahva, oma keele, oma kultuuri, oma omapära vastu.
Kui meil see tõetundmine puudub, siis ei või meid keegi aidata, sest oleme nagu hunnik liivateri, mida tuulepuhang lennutab või nagu suits, mis hajub ilmaruumis!”

Need Anton Hansen Tammsaare mõtis-klusest “Truudus” võetud read on järelhüüdeks Naiskodukaitse Lääne Ringkonna auliikmele Reet Kargule.
Reet Kark elas pika ja väärika ea, tema helge ja asjalik meel saatis teda läbi elu. Ka läbi raskuste.
Reet Kark oli tubli naiskodukaitsja noores Eesti vabariigis. Ta elas üle isa ja vendade küüditamise, kasvatas üles enda kaks poega ja varalahkunud õe kaks poega.
Ta suutis oma meelsust vapralt hoida ja sisendada truudust ning kodanikujulgust nii oma lastesse ja lastelastesse kui kaaslastesse.
Ta oli lahke ja armas koolitädi paljudele lastele.
Nõukogude ajal oli ta hakkaja kultuurimaja juhataja, kelle algatusel kunagine õigeusu kirik sõnnikust puhtaks roogiti ja rahva kooskäimiskohaks kohandati.
Eesti taasiseseisvumise ajal astus ta Kõpu külaseltsi Valguskiir, osales seltsi tegemistes ja elas kaasa oma kunagise koolimaja, nõukogudeaegse Kõpu kultuurimaja veel ühele pikale ja keerulisele taastamisprotsessile.
“Poiss, ma ei saa enne surragi kui rahvamaja korras ei ole,” ütles ta toonasele Kõrgessaare vallavanemale. Kõpu rahvamaja hakkab valmis saama ja on ääretult kahju, et see nii kaua aega võttis, et tädi Reet, nagu omad inimesed teda kutsusid, selle avapeol osaleda ei saa.
Reeda eeskujul saime me kõik tuge, et mitte miski ei tee võimatuks olla hea ema, tubli kaaslane, truu ja lojaalne Eesti riigi kodanik. Kõik hea saab alguse isenda positiivsest ellusuhtumisest, oskusest näha head ka seal, kus seda tõesti lausa otsida tuleb!
Naiskodukaitsel oli suur au, et Reet Kark kuulus Lääne ringkonna auliikmena meie ridadesse, hoides ajasilda eelmise Eesti Vabariigi ja tänase vahel.
Üks pikk ja oluline elu on lõppenud, üks etapp ka meie ajaloos…
Üks ilus hing on saanud tiivad, aga me ei unusta!
Armas Reet! Sinu mälestus on meile väga-väga kallis, püüame olla väärilised.
Sügav kaastunne omastele,

Naiskodukaitse
Hiiumaa jaoskond,
Kõpu külaselts Valguskiir

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...