Jälgi meid

Transport

Lennuühendus jätkus, aga kallimalt

Transpordiamet ja Tallinna-Kärdla lennuliini teenindav Transaviabaltika jõudsid teisipäeval kompromissile ning lennuühendus mandri ja Hiiumaa vahel jätkub katkestuseta 16. juunist.
“Avalikes huvides on, et lennuühendus Tallinna ja Kärdla vahel toimiks ning jõudsimegi lennuette­võttega kohtulikule kompromissile, et see saaks katkestusteta jätkuda,” ütles ameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Martin Lengi.
Transpordiamet lõpetas Tallinna-Kärdla lennuliini teenindava Transavia­baltikaga lepingu senistel tingimustel, kuna lennu­ettevõte ei suutnud lepingut samamoodi edasi täita ning sõlmis seitsmeks kuuks ajutise lepingu turutingimustel. “Küsisime pakkumised neljalt lennuettevõttelt ning soodsaima pakkumuse tegi senine teenusepakkuja Transaviabaltika,” selgitas Lengi.
Transaviabaltika küsis ühe Tallinn-Kärdla-Tallinn reisi eest senise 2000 euro asemel umbes 3000 eurot. Järgmine pakkumine oli üle 3500 euro reisi eest.
Võrreldes seni kehtinud lepinguga tähendab see tõusnud sisendhindade tõttu ligikaudu 300 000 euro suurust lisakulu. Järgmine pakkumus oli peagu 200 000 euro võrra kallim.
Uue lepingu sõlmimisel taastub lennupiletite eelmüük ja piletihinnad jäävad reisijate jaoks samaks. Maikuus loobus liini senine teenindaja Transaviabaltika piletimüügist alates 16. juunist ja hakkas müüdud pileteid tühistama.
Transpordiamet teatas, et asub ette valmistama riigihanget Tallinna-Kärdla liinile uuel aastal lennu­vedaja leidmiseks.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Eile tuli teade, et hiidlastele lennuühenduse jätkamist ka peale 16. juunit lubanud transpordiameti peadirektor Kaido Padar viis majandus- ja kommunikatsiooniministri lauale lahkumisavalduse. Hiiu Lehele...

Transport

Transpordiamet teatas eile, et lennuühendus Hiiumaaga jätkub ka peale 15. juunit. See tähendab, et lennata peaks saama, kuigi teenuse osutaja, Leedu päritolu Transavia­baltika lõpetas...

Transport

Neljapäeval Hiiumaal käinud transpordiameti ühistranspordi osakonna juhataja Mihkel Mäeker tulekahjudega ei tegelenud, ühistransporditeenuse pakkujad aga ägavad kiire hinna­tõusu all ja ähvardavad lepingute lõpetamisega. Küsimusele,...

Transport

21. aprillil saime lisaks Suurbritannia kuninganna Elizabeth II sünnipäevale tähistada ka Hiiumaa lennundusele tähtsat päeva – möödus 59 aastat esimesest lennust Kärdla lennuväljale. Uhiuues...