Connect with us

Uudised

Lastekaitseühingu pillituba hakkab saarel ringi rändama

Kairi Zolotova
Hiiumaa lastekaitseühingu projekt “Hiiumaa pillituba” loob maakonda ainulaadse pillitoa.
Pillid on küll ühingu käes hoiul, kuid pillitoa saab endale laenutada igaüks, kes on läbinud vastava koolituse.
“Pillitoa mõte on muuta igapäevased tegemised koolides, lasteaedades ja noortekeskustes innovaatilisemaks,” selgitas projekti-juht Kaie Pranno ning lisas: “Senised projektikogemused on tõestanud vajadust muusikateraapia ja pillitoa järgi.”
Pillituba on kogukonna jaoks loodud võimalus tutvuda uudsete muusikariistadega ja kogeda nende teraapilist mõju. Kokku soetati kaks nn õpetaja djembe’t, mis on veidi suuremad kui grupile mõeldud pillid, kümme väiksemat djembe’t, kolm ksü­lofoni, kaks cabasat ja kaks kalimba’t. Pillidega saab läbi viia muusika-, loov- ja tantsuteraapiaid, korraldada uuenduslikke tegevusi laste- ja noortelaagrites, õppida tiimitööd, mitmekesistada koolitusi jms.
Eripedagoog-loovterapeut Svetlana Reinmets selgitas, et djembe’d ja teised rütmipillid, mis toetusega saadi, aitavad mängijal-kuulajal leida tasakaalu ja ennast arendada. Rütmipillid on ühtlasi suurepäraseks energiaväljundiks ja annavad mängijale võimaluse suunata oma emotsioonid pilli­mängu.
“Pillimäng ei ole mitte ainult teraapiline tegevus, vaid aitab parandada ka koordinatsiooni ja rütmitunnetust, lisaks loob hea meeleolu,” lisas Reinmets.
Plussiks nimetas Reinmets seda, et Hiiumaal on palju psühholooge ja terapeute, kel on muusikateraapia oskused ja kogemused ning kes oskavad saadud pille eesmärgistatult kasutada.
Koostöös Hiiumaa riski-laste ja -noorte ennetusprogrammi HELP tiimiga tahetakse nüüd pillitoa projekti tutvustada. Samuti õpetada Hiiumaa koolide ja lasteaedade pedagoogidele, aga ka noortega töötavatele spetsialistidele, kuidas pille kasutada.
Kaie Pranno tõi näiteks, et rütmipillidega saab rikastada kooli õppetööd, pakkudes lastele ühtviisi uudset ja teisiti arendavat eneseväljendust.
“Pillituba on heaks jätkuks HELP projekti tegevustele ja aitab rikastada kogu saare noortevaldkonna spetsialistide tööd,” julgustas Reinmets kõiki õpetajaid ja noortega töötavaid inimesi rütmipille kasutama oma igapäevatöös.
“Ei pea omama muusikalist haridust, piisab ettevõtlikkusest ja sellest kui pillide laenutaja läbib meie rütmipillide koolituse,” lisas Hiiumaa lastekaitse ühingu esinaine Merle Salusoo.
Koolituse infot jagatakse peatselt lastekaitse ühingu blogis hiiumaariskilapsed.wordpress.com, samuti leiab sealt kontakti pillide laenutamiseks.
Projekti rahastas siseministeerium kohaliku oma-algatuse programmi vahenditest.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...