Connect with us

Uudised

Kuus kuud uute ustega ehk riigi üks käsi ei tea, mis teine teeb

Oktoobris CO2 rahaga uued väravad ette saanud Emmaste päästedepoo (pildil) suleb lõplikult uksed tõenäoliselt juba märtsis.
Päästeameti pressiesindaja Reimo Raja ütles, et Emmaste depoo on sulgemisnimekirjas kuigi lõplikku otsust pole veel tehtud.
Emmaste vallavolikogu detsembrikuu istungil ütles valla pearaamatupidaja Aira Lerch, et Emmaste päästedepoo sulgemine on otsustatud. Volikogu liige Avo Kail lisas, et sulgemisotsuse vaidlustamine ei tule kõne alla ning Emmaste päästjad “tõstetakse ümber” Käina ja Kärdla depoodesse.
Riigikogu liige Kalev Kotkas, kes Emmaste depoo töölejäämise eest seisnud, ütles, et niisugune suhtumine on arusaamatu: “Regionaalminister annab depoo arenduseks raha, siseminister paneb kinni. Ja ometi istuvad mõlemad ühes majas kõrvuti kabinettides.”
Kotkas viitas, et depoo sulgemine toob olulise lisakulu valla plastiettevõtjatele: “Tänu sellele, et läheduses on päästedepoo, on meie plastiettevõtete kindlustusmaksed oluliselt väiksemad. Pärast depoo sulgemist maksavad just ettevõtjad selle turvalisuse vähenemise kinni,” kinnitas Kotkas.
Kõrgessaare ja Pühalepa valla päästedepood suleti juba 2008. aastal. Toona tunnistas Hannes Aasma, et pärast seda jäi Kõpu poolsaar n-ö valgesse alasse, kuhu päästjatel kulub appijõudmiseks üle poole tunni. Pärast seda koolitas päästeamet mõned kohalikud mehed päästjates, kuid sellest on vähe abi, kuna Kõpu vabatahtlikele päästjatele antud vana tuletõrjeauto on rohkem remondis kui sõidukorras.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....