Connect with us

Uudised

Külalised Viisarist Hiiumaal

Soome Viisari LEADER koostöökogu üheksa esindajat veetsid kolm päeva, pühapäevast tänaseni Hiiumaal, et algatada rahvusvahelist koostööprojekti.
“Nende huviks on tugevdada sidemeid Hiiumaa vigursaagijatega, kelle kuulsus juba Eesti piire ületab,” selgitas Hiidlaste Koostöökogu juhatuse liige Anu Pielberg, kes oli kohtumise Hiiumaa poolne korraldaja.
Koostööseminar toimus eile maavalitsuse saalis. Külalised tegid õppe- ja tutvumisreisi Hiiumaal, uurisid Kärdlas Anneli Ainjärve puukujusid, Reigis Jaan Alliksoo Eihveli torni, Viskoosa mänguväljakut “Puuhobu”, külastasid vigursaagija Ivo Männi ja Rita Altmetsa töötubasid.
Läbirääkimised jätkusid õhtusöögil Soera talumuuseumis, kus pandi paika projekti ideekavand, ajakava ja partnerite osaluse üksikasjad.
Kaugemaks eesmärgiks on korraldada Hiiumaal vigursaagimise rahvusvaheline seminar ja töötoad. Viie partnerriigi, Eesti (Hiiumaa), Soome, Poola, Leedu ja Itaalia vigursaagijate töö tulemusel valmib 1000 puust karu, mis saavad kokku Soomes Ilomantsis.
Viisari tegevuskeskus (LAG) asub Saarijärve, Viitasaare ja Äänenkoski valla piirides ning on loodud 2000. aastal endise POMO piirkonna asemel. Nn POMO piirkonnad tekitas Soome riik oma rahade eest siis, kui Euroopa LEADER ei laienenud veel kogu riigi territooriumile.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....