Jälgi meid

SISUTURUNDUS

Kuidas sisustada kööki ja söögituba?

Pixabay

Söök on midagi, mis toob paljud inimesed kokku. Isegi siis, kui meil ei ole palju aega oma perele või sõpradele, leiame selleks ikka päevas ühe hetke, et söögilaua taga muljetada oma päevast ja paljust muust. Kuidas aga kujundada just selline köök või söögituba, mis vastaks praktilise poole pealt kõikidele vajadustele, aga on ka ideaalne paik külaliste võõrustamiseks? Jagame mõningaid mõtteid, mis võivad sulle abiks olla.

Ruumi keskseks esemeks on söögilaud

Mis on köök ja söögituba ilma söögilauata? Mitte midagi, eksole?! Söögilaud on tõesti see koht, mis meid kõiki kokku toob, seega peab see olema piisavalt suur, et selle ümber saab mahutada kogu perekonna.

Söögilaua valikul on esimeseks asjaks suurus. Kui palju inimesi peab mahtuma söögilaua taha? Kas eelistad söögilauda, mida saab pikendada? Millise stiiliga on sinu unistuste söögilaud? Kui sa suudad nendele küsimustele vastata, siis oled jõudnud õige valiku tegemisele sammukese võrra lähemale. Kui pead oluliseks, et sinu söögilaud mahutaks palju inimesi, siis soovitame soetada lahtikäiva laua, mida saab pikendada siis, kui sul on lisaks perele külas ka sõbrad ja tuttavad.

Suuremate õhtusöökide jaoks on ideaalne valik ümmargune söögilaud, sest selle taga istudes on võimalik kõiki külalisi väga hästi näha. Samuti on ümmargune kuju kõige optimaalsem valik võttes arvesse mahutavust.


Söögilaua stiili valikul tuleb lähtuda kogu ruumist. Milline on söögitoa või köögi stiil? Kas see on minimalistlik ja kaasaegne? Või hoopiski romantiline ja maalähedane? Söögilaudasid on väga erinevas stiilis, vali selline, mis sobib kogu sinu ruumiga!

Vali söögilaua juurde mugavad toolid

Selleks, et saaksime mõnusalt oma perega aega veeta, vajame ka laua taha toole. Sul on võimalik soetada söögilaud koos toolidega. See on üks mugavamaid variante, sest siis on sul kerge vaevaga olemas laud ja toolid, mis omavahel sobivad. Teine võimalus on soetada need eraldiseisvalt. Siinkohal tuleb arvesse võtta laua stiili, kõrgust, et toolid sobiksid nii oma väljanägemise kui ka mõõtude poolest.

Klassikaline valik on alati puidust toolid. Neid on kerge hooldada ja need ei lähe kunagi moest. Kui sa soovid aga midagi modernsemat, siis võid valida ka plastikust või mõnest teisest materjalist valmistatud söögitoolid. Nii nagu ka on erinevaid laudasid, on ka toole.

Kummutid ja kapid asjade mahutamiseks

Kuhu mahutada serviis, tassid, taldrikud ja muu vajalik ühe õhtusöögi korraldamiseks? Selleks on vaja piisavalt kapi ruumi. Kui sinu köök ja söögituba on üks ruum, siis saad selleks kasutada köögikappe. Kui aga need ruumid asetsevad eraldi, siis tasub soetada kaunis kummut või vitriinkapp, kuhu asetada pokaalid ja serviis.

Kui sa armastad valmistada ka kokteile, siis miks mitte valida endale ideaalne baarikapp. Sinna saab asetada erinevad joogid, millest kokteile valmistada, aga ka kõik muud vajalikud tarbed: kokteili sheikeri, klaasid jms.

Sisusta endale mugav ja mõnus söögituba või köök, kus oma pere ja sõpradega parimaid maitseelamusi nautida!

 

Veel lugemist: