Jälgi meid

Uudised

Kuidas kulutada kaasava eelarve raha?

Vallarahvas saab jälle teha ettepanekuid, kuidas kulutada valla kaasava eelarve 50 000 eurot. Sobilikud pakkumised on avalikes huvides tehtud investeeringud või avalikkusele mõeldud sündmused.
Näiteks tänavuse kaasava eelarve rahvahääletuse otsusega läksid toetused Emmaste osavallas laste võidusõidumotikate ostuks, Käinas rajati Padarimäele
välijõusaal, Kärdlas sai uue välisvärvi Pritsumaja, Kõrges­saares tehakse korda Puski kiriku tornikiiver ning Pühalepas rajati Lõpe külla mänguväljak.
Peamine tingimus ongi, et kaasava eelarve tulemusel elluviidav idee peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses või avalikkusele suunatud sündmus. Samuti ei tohi esitatud ettepanek tekitada ebamõistlikku kulu valla järgnevate aastate eel­arvetele.
Idee minimaalne hinnanguline maksumus saab olla 1000 eurot ja maksimaalne 10 000 eurot. Kaasavat eelarvet rakendatakse osa­valdade põhiselt ja iga osavalla jagatav toetus on
10 000 eurot, kokku 50 000 eurot.
Ettepanekuid saavad teha kõik Hiiumaa elanikud ning oodatakse neid teisipäevaks, 20. septembriks. Korrektselt esitatud ideed suunab vallavalitsus rahva­hääletusele, mis kestab 7.–28. oktoobrini. Osavallas enim hääli saanud ette­panek saab toetuse. Kui võidu­projekti maksumus jääb alla 10 000 euro, pakutakse rahastust ka järgmisele ideele eeldusel, et osavalla kogusumma ei lähe üle 10 000 euro.
Hiiumaa vallas rakendatakse kaasavat eelarvet aastast 2016.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist: