Connect with us

Uudised

Kõrgessaare vald tänas teenete eest

Reedel tähistas Kõrgessaare vald 20 sünnipäeva. Sel puhul peeti meeles nii allasutuste
teenekaid töötajaid ­­kui vallajuhte.
Teiste seas tunnustati Hiiumaa kauaaegseimat vallasekretäri Ludmilla Träderit, kes avalikus teenistuses töötanud 33 aastat ja töötab siiani samas ametis.
Tänukingituse 12 aastat Kõrgessaare valda juhtinud vallavanem Jaanus Valgule andis üle vallavolikogu esinaine Aili Küttim, kellel jagus Valgule palju kiidusõnu. “Kui inimene teeb mingi otsuse, siis ennekõike on oluline, et otsustatakse suunas, mis meeldib, et ise pärast rahul saaks olla. See mees tegi otsuse, tuli ära ehituselt, Pihel Sulevi selja tagant, natuke sassis juustega, temale omasel moel tegi otsuse ja mõtles, et tuleb korraks vallavanemaks,” rääkis Küttim. Sellest korraks tulemisest on saanud 12 aastat ehk ta on hoidnud Kõrgessaare valla tüüri enam kui poole taastatud valla elueast.
“Temast on saanud austatud ja lugupeetud vallavanem ja mis väga oluline, ta on seejuures säilitanud oma siiruse. Nii palju kui mina kuulnud, pole keegi talle öelnud “härra Valk”. Kõik julgevad talle helistada ja öelda lihtsalt “helistan Jaanusele”. Ta on meile kõigile nii omane ja ka see on oskus, hoida sellist joont,” kinnitas Küttim.
Neile vallakodanikele, kes on valda teeninud ühel või teisel ametikohal üle 20 aasta, oli lisaks tänukirjale ja lilleõiele kingituseks lõuendile prinditud foto.
Üks, kes sellise tänu osaliseks sai, oli Lauka põhikooli direktor Märt Rannast, kes õpetaja ja koolijuhina ametis olnud juba 20 aastat.
Kõige viimasena ulatas vallavolikogu esinaine Aili Küttim heade soovidega sümboolselt üle kõigile 1238-le vallakodanikule suure lillekimbu. “Ükski vald ei eksisteeri ilma oma inimesteta – inimesed on need, kes teevad vallast valla ja panevad meid päevast päeva rõõmu ja muret tundma ehk seda, mida elu päevast päeva peab pakkuma,” ütles Küttim ja palus külalised kohvi-koogilauda ja šampusepokaale kokku lööma.
Umbes sajakohalises saalis oli napilt 50 peolist, nii jäi ka suur osa tänukirjadest ja -lilledest üle andmata.
Üllatav oli, et kolleegidest omavalitsusjuhtidest oli Kõrgessaare valda õnnitlema tulnud vaid Käina vallavanem Omar Jõpiselg. Puudus ka Hiiu maavalitsuse esindaja.
Peoõhtu sisustas klaveripaladega Kõrgessaare valla juurtega muusik Margus Kappel.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...