Connect with us

Uudised

Kõrgessaare vald tahaks mälestuspinki Ungern-Sternbergile

Heli Tuisk
Esmaspäeval talletati kahe Hiiumaaga seotud isiku lood. ETV saates “Pink” kajastamiseks tegid pingutusi Kärdla linnavalitsus ja Kassari haridusselts.
Linn paigaldas pingi kuulsa koolmeistri ja koorijuhi Evald Terase mälestuseks, Kassari rahvas luuletaja Ott Arderi meenutuseks.
Terase pink asub Pika ja Aia tänava risti arteesia kaevu juures ja sellel on metallplaat kirjaga “Evald Teras 1929–2009 Õpetaja, kes ei mõistnud, miks mõni ei õpi www.etv.ee/pink”.
Arderi pink on u 100 m enne Kassari kiigeplatsi, Tellis­kivi rahu teepoolses otsas ehk Krosside suvekodu vastas. Sellelgi on metallplaat ja tekst sellel: “Ott Arder 1950–2004 Kassarimaa luuletaja www.etv.ee/pink”
Evald Teras oli legendaar­ne Kärdla kooliõpetaja ja koorijuht, Kärdla linna aukodanik ja koduloo uurija.
Nimekas luuletaja, lastekirjanik ja tõlkija Ott Arder pidas aastaid Kassarit oma suvekoduks.
ETV võttegrupp koos saatejuht Vahur Kersnaga käis esmaspäeval mõlemat pinki ning Arderi ja Terase lugusid jäädvustamas. Saated lähevad eetrisse alates septembrikuust.
Vahur Kersna ütles, et hetkel hiidlased rohkem pinke pakkunud ei ole.
Kõrgessaare abivallavanem Katrin Sarapuu oli kindel, et nemad tahaks teha pingi Otto Ludvig Ungern- Sternbergile Kõrgessaare mõisa parki. Au on ta ära teeninud sellega, et nii tema kui ka kogu suguvõsa on oluliselt mõjutanud elu Hiiumaal ning saarel alustas ta tegevust just Kõrgessaare mõisas. Sarapuu selgitas, et kuna krahvile pühendatud pink peab tulema stiilne, ei ole vallal selleks praegu vahendeid ja mõtte elluviimine lükkub.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu