Connect with us

Uudised

Kõrgessaare tuletõrje selts – aasta tegija

erakogu
Lääne-Eesti piirkonna vabatahtlike päästjate koostööseminaril tunnustati aasta tegija 2014 tiitliga Kõrgessaare Tuletõrje seltsi.
Tiitliga kaasnevat aukiivrit ja tänukirja saab näha Kõrgessaare depoos. “On suurepärane, et nii Kõpu kui Kõrgessaare meeste pühendumust ja tööd on märgatud,” oli seltsi esimees Jaanus Valk  tunnustusega väga rahul. Valk kutsus seltsiga liituma nii mehi kui naisi, sest suur tööpõld seisab ees näiteks ennetustegevuses.
Ta loetles ka üles mehed, kes praktiliselt igal sündmusel ja õppusel kohal. Need on: Mihkel Malk, Kait
Holtsmann, Martin Niidas, Miko Malk, Ain Tee ja Jaanus Remmelg. Raamatupidamisega toimetab Valgu hinnangul suurepäraselt Elna Pähn.
Lääne-Eesti päästekeskuse peaspetsialist Lauri Lindoja rääkis, et Kõrgessaare Tuletõrje selts on keskuse pikaaegne koostööpartner ja ennast juba eelnevatel aastatel heast küljest näidanud: värvanud endale uusi liikmeid, osalenud aktiivselt päästeõppustel, st kahe kohustusliku osaleja asemel on kohal viis, ja on olnud väga suureks toeks suuremate metsatulekahjude likvideerimisel. “Viimasel päästesündmusel oldi kohal lausa seitsmekesi ning mainimata ei saa jätta ka nende suurt panust ennetustöösse,” lisas Lindoja.
Veel märkis ta, et omavahenditega ja oma vabast ajast on seltsi liikmed korda teinud garaažihoone. “Nüüd saavad seal lõpuks talvekuudeks hoiule kõik seltsile kuuluvad autod. Varasemalt tuli Kõrgessaare paakauto saata talvituma Emmaste vabatahtlikusse päästekomandosse,” lisas Lindoja.
Vabatahtlikke tunnustab Lääne päästekeskus juba aastast 2006 – siis anti üle ainult aasta tegija tiitel ja ka esimene kiiver. Tulija ja tegija tiitleid on välja antud 2007. aastast. Varasematel aastatel pole neid saartele ära antud.
Lääne-Eesti piirkonda kuuluvad Rapla-, Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaa vabatahtlikud päästjad – kokku 485 vabatahtlikku päästjat, kes koonduvas 43 päästekomandosse. Lepingupartnereid on päästekeskusel kokku 46, see sisaldab nii ennetus- kui ka päästetööalaseid lepinguid.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...