Connect with us

Uudised

Koostöökogu andis tomograafiraha haiglale üle

| Hiiu Leht
Eile allkirjastasid sihtasutuse Hiiumaa haigla nõukogu esinaine Vilma Tikerpuu ja MTÜ Hiidlaste Koostöökogu juhatuse liige Georg Linkov haiglale kompuutertomograafi soetamiseks kogutud raha üleandmis-vastuvõtu akti.
Piduliku sündmuse tunnista­jateks olid Hiiu maavanem Riho Rahuoja, haigla peaarst Gennadi Aavik, koostöökogu tegevuskeskuse juhataja Reet Kokovkin ja Hiiu Lehe ajakirja­nikud.
Hiiu maavanem Riho Rahu­oja ütles, et kompuutertomograaf on hiidlaste jaoks väga suur asi: “Ravikindlustuse eksperdid on väitnud, et Hiiumaa jaoks on see aparaat natuke liiga palju ja see ei teeni ennast tasa. Võib olla majanduslikult ja raviteenuste hindu vaadates võib see nii olla, kuid kui me arvestame seda kui palju väärt on inimese elu, siis kui me suudame kasvõi ühe elu päästa, on see aparaat end mitmekordselt tasa teeninud.”
Reet Kokovkin ütles, et oli väga loomulik, et just Hiidlaste koostöökogu tomograafiostuks raha kogumise enda hooleks võttis: “Meie eesmärk ongi ju Hiiumaa arendamine ja saareelu edendamine ning koostöö.” Ta viitas, et koostöökogu ühendab aina rohkem liikmeid, praegu on neid juba 64 ja see arv loodetavasti kasvab veelgi ning tänas kõiki, kes tomograafi ostmisele kaasa aitasid.
“Tahan öelda suure tänu ka ajakirjanikele, sest ajakirjandusel on väga suur roll – see võib su taevasse tõsta või hävitada, aga meid on ajakirjandus taevasse tõstnud ja abistanud ning suur aitäh neile selle eest,” ütles Tikerpuu ja nimetas tomograafi saagat õnneliku lõpuga muinaslooks.
Summa, mille koostöökogu haiglale üle andis oli 152 706,95 eurot.
Raha koos kahe aastaga
3. septembril 2010 kirjutasid kaks Põhja-Eesti regionaalhaigla neuroloogi Siim Sch­ne­i­­­­­­­der ja Andrus Kreis Hiiu Lehes, et insuldi rasketest tagajärgedest päästvat trombolüüsi saab teha loetud tundide jooksul ja alles pärast pea kompuuteruuringut. Toona ütlesid arstid, et arvestades saare väikest rahvaarvu pole ka võimalik, et lähitulevikus siin vastav võimalus tekib.
Kaks aastat hiljem on tänu heade inimeste annetustele, Hiidlaste koostöökogu, ETV Jõulutunneli, Swedbanki annetuskeskkonna, Hiiumaa haigla ja sotsiaalministeeriumi koostööle kompuutertomograafiostuks vajaminev raha koos ja ruum valmis ning tomograaf peaks Hiiumaa haiglas tööd alustama juba septembris.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...