Connect with us

Uudised

Konkursiga otsitakse nimesid kokku viiele laevale

Riik korraldab Hiiu- ja Saaremaa vahelisele liinile tellitud uuele reisiparvlaevale nime leidmiseks avaliku konkursi. Neljale uuele reisiparvlaevale ootab nimepakkumisi ka Tallinna Sadam.

Hiiu maavalitsuse osakonnajuhataja Aivi Telvik ütles, et kahe saare vahel kurseerima hakkavale laevale nime leidmiseks on kavas teha internetipõhine eelistuse küsitlus kui nimepakkumised laekunud on. Maavalitsus ootab nimepakkumisi koos põhjenduse ja seletusega 30. aprilliks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ootab maavalitsustelt eelistatuimat nime, mille vahel oleks võimalik laevale sobilik nimi valida 31. maiks.

Ministeeriumi merendustalituse juhataja Merily Must avaldas lootust, et nime panemisel ei lähe saarlaste ja hiidlaste vahel vägikaikaveoks. “Loodame, et siin teeb Saare- ja Hiiumaa rahvas head koostööd ja leitakse nimi, mis sobib mõlema saare inimestele,” lausus Must.

Must lisas, et nimed nagu Hiiumaa ja Saaremaa on uue laeva puhul välistatud, kuna laevaregistris on selliste nimedega alused juba olemas.

+ 4 nime

AS Tallinna Sadam pöördus kogu Eesti rahva, aga eelkõige Saaremaa ja Hiiumaa elanike poole uutele parvlaevadele sobivate nimede leidmiseks. AS Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist.

“Loodame, et huvitavaid ja sobivaid nimesid pakutakse nii Saare- kui ka Hiiumaa rahva poolt mõlema liini laevadele ning nendest on edaspidi võimalik lähtuda ka reisiparvlaevade sisekujunduse osas, ” lausus Kiil.

Oma ettepanekuid laevadele nime panemiseks saab esitada kuni 1. juunini meilil nimed@praamid.ee. Nimesid oodatakse eraldi neljale Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla– Heltermaa liinil seilama hakkavale laevale. Laekunud ettepanekute põhjal valib komisjon, kuhu kuuluvad teiste hulgas ka Saare ja Hiiu maavanemad, välja neli kõige sobilikumat.

Võitjatele on AS Tallinna Sadam välja pannud auhinnad. Nimede valikuga peab sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need jõutaks õigeaegselt ka laevade korpustele keevitada.

HL

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...