Connect with us

Uudised

Konkursiga otsitakse nimesid kokku viiele laevale

Riik korraldab Hiiu- ja Saaremaa vahelisele liinile tellitud uuele reisiparvlaevale nime leidmiseks avaliku konkursi. Neljale uuele reisiparvlaevale ootab nimepakkumisi ka Tallinna Sadam.

Hiiu maavalitsuse osakonnajuhataja Aivi Telvik ütles, et kahe saare vahel kurseerima hakkavale laevale nime leidmiseks on kavas teha internetipõhine eelistuse küsitlus kui nimepakkumised laekunud on. Maavalitsus ootab nimepakkumisi koos põhjenduse ja seletusega 30. aprilliks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ootab maavalitsustelt eelistatuimat nime, mille vahel oleks võimalik laevale sobilik nimi valida 31. maiks.

Ministeeriumi merendustalituse juhataja Merily Must avaldas lootust, et nime panemisel ei lähe saarlaste ja hiidlaste vahel vägikaikaveoks. “Loodame, et siin teeb Saare- ja Hiiumaa rahvas head koostööd ja leitakse nimi, mis sobib mõlema saare inimestele,” lausus Must.

Must lisas, et nimed nagu Hiiumaa ja Saaremaa on uue laeva puhul välistatud, kuna laevaregistris on selliste nimedega alused juba olemas.

+ 4 nime

AS Tallinna Sadam pöördus kogu Eesti rahva, aga eelkõige Saaremaa ja Hiiumaa elanike poole uutele parvlaevadele sobivate nimede leidmiseks. AS Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist.

“Loodame, et huvitavaid ja sobivaid nimesid pakutakse nii Saare- kui ka Hiiumaa rahva poolt mõlema liini laevadele ning nendest on edaspidi võimalik lähtuda ka reisiparvlaevade sisekujunduse osas, ” lausus Kiil.

Oma ettepanekuid laevadele nime panemiseks saab esitada kuni 1. juunini meilil nimed@praamid.ee. Nimesid oodatakse eraldi neljale Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla– Heltermaa liinil seilama hakkavale laevale. Laekunud ettepanekute põhjal valib komisjon, kuhu kuuluvad teiste hulgas ka Saare ja Hiiu maavanemad, välja neli kõige sobilikumat.

Võitjatele on AS Tallinna Sadam välja pannud auhinnad. Nimede valikuga peab sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need jõutaks õigeaegselt ka laevade korpustele keevitada.

HL

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

Uudised

15. veebruari seisuga elab Eestis kehtiva elamisloa või elamisõigusega 83 507 Venemaa kodanikku, kellest 73 772 omavad pikaajalist elamisluba, teatab BNS. Kõige vähem elab...