Connect with us

Uudised

Kohvikutepäev jõudis tehastesse

repro
Ühepäevakohvikuid on Kärdlas avatud nii politsei- kui pangamajas,­ seekord avatakse kaks kohvikut – tehastes! Aga kogutakse toetust ka sügisel kooli mineva Renno toetuseks.
Hiiumaa kohvikutepäeva­ kohvikute­ valik on tava­päraselt mitmekesine, igaühel jutustada oma lugu. Üks eriline on 5. augustil kella 12–20ni Kärdla Kalda tänava lasteaia õuel avatud Pidu ja Praazdnik, kus kogutakse raha tervisemurega Renno aitamiseks.
Kohviku veebilehel on kirjas, et pärast aastatepikkusi uuringuid diagnoositi Rennol tõsine haigus ja tema tee tarkuse varasalveni on seni olnud konarlik. Renno tervise­murede murdmiseks tuleks tema ranitsasse lisada mõned eurod logopeedide, tegevusterapeutide jt heade haldjate tarvis. “Palun aidake meil Rennot aidata – ja olgu see meile kõigile tegu, mille kohta on D. Kareva kirjutanud: “Ma arvasin, et ARMASTUS ON tunne; nüüd tean, et TEGU – viibimise viis”.
Kaks tehasekohvikut
Eelkohviku avab Dagöplasti plastitehas Käinas. Alguse sai see sellest, et paljud tehase töötajad oskavad väga hästi küpsetada ja sealt sündis mõte, miks mitte kohvikutepäeval kaasa lüüa.
Kohvik Dagöplasti trollikoobas on 4. augustil kl 12–20 avatud Spordi tn 5 Käina kardiraja kõrval. Sõna “troll” kohviku nimes viitab Hiiumaa ühe suurima tööandja uutele omanikele. Lisaks saab igal täistunnil koos saatjaga minna tehasesse ringkäigule. Lapsed saavad teha asfaldile ja paberile trollipilte ja kell 19 algab tants.
Ühepäevakohvik KohviKann avatakse laupäeval, 5. augustil kl 12–20 Heltermaa mnt 10a Kärdlas M ja P Nursti maja ees. Kuigi kohvik asub plastitööstuse territooriumil, ei pakuta söögi- ja joogipoolist­ plastnõudest. Kohviku kroonijuveeliks on portselan – täpsemalt 700 erinevast kohvikannust koosnev kogu, mida tasub kindlasti uudistama tulla.
Uusi ja huvitavaid kohvikuid, kuhu minna tasub, avatakse nelja päevaga kokku 31. Nagu igal aastal on avatud muuseumi Parunite Balkon ja Kalapidu vetelpääste­sadamas, kus kohvik on olnud peaaegu iga aasta.
Väikese ajalooga päev
Korraldajad leiavad, et peale kümnendat kohvikutepäeva võib juba rääkida ajaloost. “Ei tea, kas see on hea või halb, aga kohvikutepäevad avab seekord Hiiu maavanem, kes annab maavalitsuse üle Hiiumaa muuseumile,” selgitas MTÜ Kärdla Kohvikutepäev liige Ly Kaups.
“Väärtustame seekord minevikku, nii kaugemat kui lähemat,” selgitas ta. Põhineb ju kohvikutepäev koos Kärdla kalevivabrikuga saarele jõudnud kahe sajandi vanusel kohvijoomise kombel, maa­valitsus aga saab ajalooks meie kõigi silme all. “See ei ole kurb sündmus, see on areng ja ajalugu,” ütles Kaups välja ka oma arvamuse.
Ka kohvikutepäeval on juba oma väike ajalugu – igal kohvikul oma lugu, igal aastal oma teema. “Kindlasti säilitame oma väga erilisi, ainult üheks hetkeks ilmunud kohvikuid, plakatitel, netis, fotodel, videos – see on ajalugu, mida me teeme, et seda hiljem meenutada,” kinnitas ta.
Kaups ütles, et seekord oli isegi natuke raskusi leidmaks uusi kohvikupidajaid – paljud on ju juba kohvikut teinud ning see on ka suur töö ja raske ettevõtmine.
“Meie suur lugupidamine kõigile kohvikupidajatele, kes selle ette on võtnud – see on suur organiseerimine,” ütles Kaups ja nentis, et töö ja vaevaga kaasneb muidugi ka kambas-koos-tegemise mõnu.
11. korda avatakse augusti esimesel laupäeval Kärdlas jälle 15 kohvikut. Neljapäev ehk eel-eelkohvikute päev on Kassari saare kanda – sel väikesel maalapil avatakse korraga koguni viis kohvikut. Reede viib kohvikuretkele üle kogu saare, Sõru, Jausa, Käina. Vaid Kõpu poolsaar jääb seekord välja. Järelkohvikuid tuleb tasapisi lisaks – plakatil on kirjas vaid kaks, aga praeguseks on kirjas juba neli.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...