Connect with us

Uudised

Kiduspäe küla kogub jälle allkirju

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kiduspäe küla inimesed tänasid teedemehi tehtud töö eest ja võtsid ette uue allkirjade kogumise kampaania.
Tänavuse, juba 14. Kõpu poolsaare külade päeva ehk kokkutuleku korraldasid Kiduspäe külade inimesed koostöös Kõpu külaseltsiga Valguskiir.
Peole oli kutsutud ka Kiduspäe külatee mustkatte alla viinud OÜ Hiiu Teed esindaja ja töö tellija, maanteeameti Hiiumaa osakonna esindaja. Kavas oli anda neile üle humoorikas tänukingitus. Kingituseks oli Indrek Roosna valmistatud kadakavarrega kuldsed labidad, millest ühel kiri “Parim tee ehitaja 2013–2014 OÜ Hiiu Teed” ja “Parim tee-ehituse tellija 2013–2014”. Tänajateks Tiharu, Kiduspäe, Vilima, Ülendi ja Ojaküla elanikud.
Meeldiv üllatus
Teemeister Raivo Kibuspuu, kes kuldse labida vastu võttis, ütles, et selliseid tänamisi pole varem olnudki, sagedamini saavad teedemehed “sakutada”. “Väiksemaid tänamisi on olnud, aga nii pidulikult pole meid kunagi tänatud – see üllatas ja tegi südame soojaks,” ütles Kibuspuu.
Teemeister rääkis, et tee ehituse protsess on külaelanikele sageli tülikas, lööb sassi elukorralduse ja vahel tuleb maapiire jagada, aga kui inimesed lõppkokkuvõttes saavad aru, et seda tehakse nende endi heaks, on see väga meeldiv.
Külaelanik Toomas Saal, kes algatas ka Kiudspäe küla tee mustkattega katmiseks allkirjade kogumise, pildistas üles kogu tee ehituse protsessi ja seadis neist üles näituse.
Kingituseks saadud labida viis Kibuspuu oma kabinetti ja pani seina äärde teiste tööriistade juurde. “Ka mehed imestasid ja rõõmustasid, et neid niimoodi meeles peeti,” lisas Kibuspuu.
Kiduspäe küla inimesed kogusid külatee mustkatte alla viimise toetuseks sadu allkirju aastatel 2006–2012, tee remont kestis kaks aastat, 2013–2014.
Teega koos taotleti, et liinibuss hakkaks uuesti külast läbi käima ja sellegi nad saavutasid – sellest aastast on külavahel neli korda päevas taas kuulda liinibussi häält.
Valguskaablilt mahasõit
Sel Kõpu külade päeval algatasid Kiduspäe küla inimesed uue allkirjade kogumise. Neid häirib, et riik on Euroopa Liidu toel rajanud kiired ühendused valguskaabli näol. Paraku on kulutatud Euroopa Liidu ja Eesti rahva raha märkimisväärsetes summades kaabli ehitamiseks maa alla, kuid kasutada seda ei saa keegi. Põhjuseks, et ühenduste eest nõuavad telekommunikatsioonifirmad hiigelsummasid, mis pole inimestele jõukohased.
Üleskutsele “Toetan Kõpu poolsaarele rajatud valguskaabli avamist külaelanikele taskukohaseks kasutamiseks” andis seekord allkirja 203 inimest. “Ilmselt lisandub paari nädala jooksul veel toetajaid, enne kui pöördumise valda ära saadame, ilmsesti ka ministeeriumi,” ütles Toomas Saal, kes on valmis pöörduma ka Brüsseli poole, et ükskord ometi interneti kiirteelt mahasõitusid ehitama hakataks.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...