Connect with us

Uudised

Keskmine brutopalk vähenes Hiiumaal 10 protsenti

Esimeses kvartalis palgakasv jätkus, vaid Hiiumaal ja Valga­maal, kus keskmine brutokuupalk niigi väikseim, vähenes see võrreldes eelmise aasta sama ajaga veelgi.
Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk selle aasta esimeses kvartalis 1593 eurot ehk 8,1% suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Kõrgeim brutokuupalk oli jätkuvalt Harju (1744 eurot) ja Tartu maakonnas (1583 eurot) ning madalaim Valga (1130) ja Hiiu maakonnas (1033 eurot).
Aastaga tõusid kõige enam palgad Põlva (14,8%) ja Ida-Viru maakonnas (13,2%). Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga langes keskmine brutokuupalk Hiiu- (10,1%) ja Valgamaal (0,8%).
Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul oli keskmine brutokuupalk jätkuvalt kõrgeim info ja side (2871 eurot), finants- ja kindlustustegevuse (2764 eurot) ning energeetika (2655 eurot) tegevusaladel. Palk oli madalaim majutuses ja toitlustuses (974 eurot), muudel teenindavatel (1160 eurot) ja kinnisvaraga seotud tegevusaladel (1162 eurot).
Esimeses kvartalis kahanes keskmine palk vaid muudes teenindavates tegevustes (1,3%). Kõige enam suurenes palk aga energeetikasektoris (15,7%) ning majutuses ja toitlustuses (15%).
Keskmise brutokuupalga statistika aluseks on küsimustik “Palk ja tööjõud”. Statistikatöö “Töötasu” avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooni­ministeerium, kelle tellimusel statistikaamet andmeid kogub ja analüüsib.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...