Connect with us

Uudised

Kas Hiiumaale ujus karu?

Tiit Reha
Emmaste jahiseltsi maadel leiti 8. augustil karujäljed, mis annab alust arvata, et karu on jõudnud Hiiumaale, teatas Eesti Jahimeeste selts (EJS) sotsiaalmeedias.
Kohalik jahimees Tiit Reha lisas, et plaanis on asja edasi uurida ja piirkonda rajakaamerad paigaldada, et täpsemaid kinnitusi saada.
Eile ütles Reha Hiiu Lehele, et karu veel kaamerate vaate­välja pole ilmunud.
Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles lehele, et võimalusi ju on ja imesid juhtub, aga ta ise on karu saareleujumise suhtes pigem skeptiline. Tegevjuht selgitas, et jahimeestel on saarel päris palju rajakaameraid väljas ja kuna suurele loomale seentest-marjadest kõhutäiteks ei piisa, võiks toidukoht ta ju pildile meelitada. Seni seda juhtunud pole. “Aga kui karu tõesti on saarel, siis on see tore,” lisas Sarapuu.
Tiit Reha väitis veel, et juba kevadel olevat Kõpus, Suureranna kandis karu jälgi nähtud. Kõpu ja Emmaste vahe on ligikaudu 40 kilomeetrit.
Kõrgessaare jahiseltsi liige Allan Kark, kes ise elab Suurerannas, ütles, et tema sealkandi karujälgedest kuulnud pole.
EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe ütles, et karu ujumisvõimed on head, kuid jahimeeste sõnul ta arvatavasti väga pikka teed ette ei võtnud. “Kõige tõenäolisem tee, mida pidi karu tuli, on Noarootsi-Vormsi-Hiiumaa,” kommenteeris Lillemäe.
Sotsiaalmeedias ilmunud uudisele laekus palju humoorikaid kommentaare, Ege Kanarbik aga kirjutas, et nägi 12. juunil karu Vormsil Hullo lahe kaldal.
Viimati käis karukõmu üle Hiiumaa 2002. aasta juulis, kuid tookord ei leidnud see tõestust. Küll ütles Hiiumaa jahiseltsi tollane esimees Arvo Maivel leheloos, et viimati nähti karu Hiiumaal 1986. aastal, kui too ujus suvel üle mere saarele. “Oli siin kogu talve, siis kadus ära. Tookord nähti teda palju, tegi mesipuudele natuke paha,” rääkis Maivel 2003. aastal.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...