Connect with us

Uudised

Kas Hiiumaale ujus karu?

Tiit Reha
Emmaste jahiseltsi maadel leiti 8. augustil karujäljed, mis annab alust arvata, et karu on jõudnud Hiiumaale, teatas Eesti Jahimeeste selts (EJS) sotsiaalmeedias.
Kohalik jahimees Tiit Reha lisas, et plaanis on asja edasi uurida ja piirkonda rajakaamerad paigaldada, et täpsemaid kinnitusi saada.
Eile ütles Reha Hiiu Lehele, et karu veel kaamerate vaate­välja pole ilmunud.
Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles lehele, et võimalusi ju on ja imesid juhtub, aga ta ise on karu saareleujumise suhtes pigem skeptiline. Tegevjuht selgitas, et jahimeestel on saarel päris palju rajakaameraid väljas ja kuna suurele loomale seentest-marjadest kõhutäiteks ei piisa, võiks toidukoht ta ju pildile meelitada. Seni seda juhtunud pole. “Aga kui karu tõesti on saarel, siis on see tore,” lisas Sarapuu.
Tiit Reha väitis veel, et juba kevadel olevat Kõpus, Suureranna kandis karu jälgi nähtud. Kõpu ja Emmaste vahe on ligikaudu 40 kilomeetrit.
Kõrgessaare jahiseltsi liige Allan Kark, kes ise elab Suurerannas, ütles, et tema sealkandi karujälgedest kuulnud pole.
EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe ütles, et karu ujumisvõimed on head, kuid jahimeeste sõnul ta arvatavasti väga pikka teed ette ei võtnud. “Kõige tõenäolisem tee, mida pidi karu tuli, on Noarootsi-Vormsi-Hiiumaa,” kommenteeris Lillemäe.
Sotsiaalmeedias ilmunud uudisele laekus palju humoorikaid kommentaare, Ege Kanarbik aga kirjutas, et nägi 12. juunil karu Vormsil Hullo lahe kaldal.
Viimati käis karukõmu üle Hiiumaa 2002. aasta juulis, kuid tookord ei leidnud see tõestust. Küll ütles Hiiumaa jahiseltsi tollane esimees Arvo Maivel leheloos, et viimati nähti karu Hiiumaal 1986. aastal, kui too ujus suvel üle mere saarele. “Oli siin kogu talve, siis kadus ära. Tookord nähti teda palju, tegi mesipuudele natuke paha,” rääkis Maivel 2003. aastal.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...