Jälgi meid

UUDISED

Kaljo Pihlamets pälvis päästeteenistuse Hõberisti

Päästeamet
Kõrge tunnustuse, päästeameti hõberisti pälvis Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist Kaljo Pihlamets.
“Tunnustus on ikka ju hea asi, rõõmustab, et sinu tööd, panust päästealal on märgatud,” ütles Pihlamets, kes oli üks kuuest hõberisti saajast. “Ega seda hõberisti ei oleks, kui poleks head ja asjalikku kollektiivi-kolleege,” lisas ta.
Üks medal varasemast
Ajast kui Pihlamets töötas päästjana, hiljem meeskonnavanemana ja käis valves, on tal juhtumeid, mis siiani meeles. Ühe konkreetse sündmuse eduka juhtimise eest ja pikaajaalise päästetöö eest sai ta ka eelmise, päästeteenistuse medali.
Viimase kuue aasta tööst nime­tas Pihlamets olulisimaks Hiiumaa päästeala enne­tustöö käimavedamist.
Pihlamets ütles, et ei tahaks­ki enda panust üksi välja tuua: “Ilma osakonnajuhataja, komandopealike ja päästjate panuseta ning koostööpartneriteta ei oleks see olnud võimalik.” Omalt pool tunnustas ta ka koostööpartnereid Hiiu maavalitsuse sotsiaal- ja haridusosakonnast, saare lasteaedadest-koolidest, omavalitsustest, politseist ja piirivalvest ning kõige tähtsamaid – inimesi, kelle jaoks ju ennetus mõeldud.
Õnneks nimetas ta seda, et on töötanud nii nõukaaja tuletõrjes kui Eesti aja pääste­ametis: “Võrdlusmoment on suur,” nentis Pihlamets.
Töökas ja abivalmis kolleeg
Hiiumaa päästeosakonna juhataja Hannes Aasma märkis, et Kaljo Pihlamets on nende kõige staažikam päästja Hiiumaal. Ta on päästjana töötanud 1991. aastast, kokku 21 aastat.
Aasma iseloomustas Pihla­metsa kui töökat ja alati abivalmis kolleegi, kel päästevaldkonnas suur töökogemus. “Niisuguste tunnustuste andmisel väärtustataksegi eriti töötatud aega, kogemusi ja oskusi,” ütles Aasma.
Temagi nimetas Pihlametsa suureks teeneks viimasel viiel-kuuel aastal Hiiumaal tehtud ennetustööd: “Ennetustöö on väga vajalik, kuid varem seda meil eriti ei tehtud.”
Nüüdseks on ennetus saanud päästeala üheks tööharuks ja lahutamatuks osaks.
Kokku pälvis tunnustuse 78 inimest, tänu kelle vaprusele on päästetud inimese elu või vara ning kes on silma paistnud päästealal töötades või seda arendades.

Veel lugemist: