Connect with us

Uudised

Kalana küla avab õueväravad

12. Kõpu poolsaare külade päeval avab seekordne korraldajaküla Kalana oma koduõuede väravad. “Sellel päeval avavad paljud talud külalistele oma väravad ja pakuvad lahkesti seda, mida nad oskavad,” selgitas Marje Randmaa Kalana külaseltsist.
Kõpu poolsaare külade päev avatakse kell 14 Kalana sadamas, seal saadetakse külalised koduõuesid avastama. Korraldajad loodavad, et külavahel liigutakse jalgsi või jalgrattaga, mitte autodega.
Sümboolsed väravad avab 13 Kalana küla talu: Purje, Maaranna, Tuulemänni, Vähendi, Luguse, Tohtri, Neitsisääre, Lammassoo, Merineitsi, Kiviranna, Keldrimäe, Teeristi ja Teelille. Koduõuedes on avatud näitused, puhvetid, lastemängumaailm, supiköök, meditsiinilise nõustamise, ehituse ja maksuhuviliste töötoad. Näha saab Kalana kabeli koopiat, maitsta tervislikke smuutisid, toormaiuseid ning taimetoitu, aga ka vardas küpsetatud metssiga.
Samal ajal ootavad külalisi ka RMK Ristna looduskeskus, ilmajaam ja Ristna majakas ning kohvik Hõbekala.
Õhtul on sadamas laval Torma valla külalisesinejad jandiga “Naine on ka inimene”, rahvatantsurühm ja koor. Järgneb simman-tantsupidu paadikuuris, mis läheb üle kesköödiskoks.
Nagu ikka toimub Kõpu külade päev juulikuu viimasel laupäeval, 27. juulil ning kannab seekord alapealkirja “Külla Kalana külla”.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Uudised

Tallinnas peetud Eesti Jahtklubide Liidu pidulikul hooaja lõpetamisel tunnustati Jahtklubi Dago ühte asutajat, treenerit ja klubi auliiget Ott Epnerit Eesti Olümpiakomitee teenetemärgiga.  Sama autasu...