Connect with us

Tervis

Käina plaanib tervisesoodustust

Käina vallavolikogu otsustas 20. novembri istungil anda rohelise tule valla töötajate tervisesoodustusele.
Vallavanem Omar Jõpiselg ütles, et soodustus, mille nimeks tervisehüvitis, puudutab umbes sadakonda inimest, kes saavad palka Käina vallalt kas siis allasutuste töötajana või vallamaja ametnikuna. “Tahame soodustada sportlikku eluviisi. Eeskujuks head näited nii Hiiumaalt kui mandrilt ettevõtetetest, mis oma töötajate sportimist toetavad,” selgitas Jõpiselg.
Probleemiks nimetas ta elanikkonna vähenemist ja vananemist, mis tähendab, et üle viiekümneste töötajate tervise eest tuleb eriti hoolitseda, et nad tööjõuturul kauem püsiks.
Eelnõu ette valmistades oletas vallavalitsus, et hinnangulisest umbes 20 protsenti valla palgal olevatest inimestes juba kasutab Käina spordikeskuse teenuseid ja esialgseks eesmärgiks seati 10protsendine kasv – et 30 protsenti valla töötajatest hakkaks regulaarselt spordikeskust külastama.
Teiseks nimetas Jõpiselg Käina valla spordikeskust, mille võimalused aina avarduvad ja kuhu vald on viimasel aastal investeerinud 200 000 eurot. “Spordikeskus aina areneb ja hea oleks kui seda rohkem kasutataks,” märkis vallavanem.
Selleks, et luua tervisehüvitise maksmiseks seaduslik alus, muutis volikogu teenistujate palgajuhendit. Eelnõu kohaselt võib valla teenistujale töövõime ja tervise taastamiseks, istuva tööviisiga seotud sundasendist tulenevate terviseprobleemide ennetamiseks ning tervisliku seisundi parandamiseks hüvitada regulaarse sportliku tegevuse korral st vähemalt kord nädalas, kuni 50 protsenti tehtud kulutustest, kuid mitte rohkem kui 15 eurot kuus väljamaksega kord kvartalis.
Käina ujula kodulehel oleva hinnakirja järgi saab täiskasvanu 15 euro eest viis spordikeskuse kahetunnist piletit, mille sees nii ujula, jõusaali, tõstesaali, ronimisseina, aeroobikasaali kasutamise kui lauatennise mängimise võimalus. Kui panna omalt poolt juurde kohustuslik 15 eurot, saab juba soetada spordikeskuse nimelise kuukaardi.
Omar Jõpiselg lubas, et tervisehüvituse maksmise korda tutvustatakse volikogule hiljemalt jaanuaris. Pärast seda saab ka hüvitiste maksmist alustada.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...