Connect with us

Tervis

Käina plaanib tervisesoodustust

| Hiiu Leht
Käina vallavolikogu otsustas 20. novembri istungil anda rohelise tule valla töötajate tervisesoodustusele.
Vallavanem Omar Jõpiselg ütles, et soodustus, mille nimeks tervisehüvitis, puudutab umbes sadakonda inimest, kes saavad palka Käina vallalt kas siis allasutuste töötajana või vallamaja ametnikuna. “Tahame soodustada sportlikku eluviisi. Eeskujuks head näited nii Hiiumaalt kui mandrilt ettevõtetetest, mis oma töötajate sportimist toetavad,” selgitas Jõpiselg.
Probleemiks nimetas ta elanikkonna vähenemist ja vananemist, mis tähendab, et üle viiekümneste töötajate tervise eest tuleb eriti hoolitseda, et nad tööjõuturul kauem püsiks.
Eelnõu ette valmistades oletas vallavalitsus, et hinnangulisest umbes 20 protsenti valla palgal olevatest inimestes juba kasutab Käina spordikeskuse teenuseid ja esialgseks eesmärgiks seati 10protsendine kasv – et 30 protsenti valla töötajatest hakkaks regulaarselt spordikeskust külastama.
Teiseks nimetas Jõpiselg Käina valla spordikeskust, mille võimalused aina avarduvad ja kuhu vald on viimasel aastal investeerinud 200 000 eurot. “Spordikeskus aina areneb ja hea oleks kui seda rohkem kasutataks,” märkis vallavanem.
Selleks, et luua tervisehüvitise maksmiseks seaduslik alus, muutis volikogu teenistujate palgajuhendit. Eelnõu kohaselt võib valla teenistujale töövõime ja tervise taastamiseks, istuva tööviisiga seotud sundasendist tulenevate terviseprobleemide ennetamiseks ning tervisliku seisundi parandamiseks hüvitada regulaarse sportliku tegevuse korral st vähemalt kord nädalas, kuni 50 protsenti tehtud kulutustest, kuid mitte rohkem kui 15 eurot kuus väljamaksega kord kvartalis.
Käina ujula kodulehel oleva hinnakirja järgi saab täiskasvanu 15 euro eest viis spordikeskuse kahetunnist piletit, mille sees nii ujula, jõusaali, tõstesaali, ronimisseina, aeroobikasaali kasutamise kui lauatennise mängimise võimalus. Kui panna omalt poolt juurde kohustuslik 15 eurot, saab juba soetada spordikeskuse nimelise kuukaardi.
Omar Jõpiselg lubas, et tervisehüvituse maksmise korda tutvustatakse volikogule hiljemalt jaanuaris. Pärast seda saab ka hüvitiste maksmist alustada.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...