Connect with us

Uudised

Jetifestival tuleb tagasi

www.ejml.ee
Pärast mõneaastast pausi on jetifestival sel nädalavahetusel Ristnas tagasi ja suurelt, nii lubab festivali korraldaja Palle Kõlar.
Jetiomanikke ja jetispordist lugu pidavaid sõitjaid on aastatega kõvasti juurde tulnud. Nii on 15. rahvusvahelisele jetifestivalile, mis 13. korda toimub Hiiumaal Ristna rannas, oodata rohkelt osavõtjaid. “Jetispordis on toimunud suur areng, kui varasematel aastatel oli paarkümmend sõitjat, siis sel aastal on võistlejate arv kahekordistunud,” kinnitas Kõlar.
Kahel päeval peetakse 33 võistlussõitu 11 võistlusklassis ja välja jagatakse 42 auhinnalist kohta. Sõitude tulemused lähevad arvesse Eesti meistrivõistluste kolmandas etapis, lisaks peetakse ka enduro ehk kestvussõit.
Festival pakub võistlemisvõimalust igal tasemel sõitjatele. Mõeldud on ka algajatele, kelle jaoks on võistlusklass Runabout Beginners, kus omavahel võistlevad vaid uustulnukad nn istuvatel jettidel.
“Konkurents väga tihe, sõidud põnevad ja kogu rada on kaldalt näha ning võistlust mugav vaadata,” ütles Kõlar ja soovitas mere vahustamisest osa saama tulla. Seda enam, et festival on publikule tasuta.
Festival algab laupäeval, 7. juulil Ristna Surf Paradiisis. Kell 8 on võistlejate registreerimine ja kell 10 algavad treeningsõidud. Esimene võiduajamine algab kell 11. Teise võistluspäeva algus on veidi hilisem, esimene sõit algab kell 12. Laupäeval sõidetakse rajasõite terve päeva, pühapäevane enduro kestab tund aega.
Lisaks pakuvad korraldajad laupäeval publikule eriprogrammi: soovijaid sõidutatakse vees jettidel ja võimaluse korral tuubidel-banaanidel, meres on veebatuut, korraldatakse võistlusmänge. Sama päeva õhtul on festivali afro-salsa jätkupidu, kus kõlab elav muusika ja saab tantsida. Festivalikülalisi toitlustab Lest&Lammas Grill.
Festivali peakorraldajad on spordiklubi Surf ja Palle Kõlar.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...