Connect with us

Uudised

Jahipidamine hundile ja ilvesele selleks hooajaks lõppenud

Metsas on alanud kevadine pesapunumise aeg ning suurkiskjate jaht on selleks hooajaks lõppenud, teatas keskkonnaamet. Hundijaht algas 1. novembril ja ilvesejaht kuu aega hiljem ehk 1. detsembril. Jahihooaeg mõlemale liigile lõppes 28. veebruaril. Kütiti 149 hunti ja 99 ilvest.
Mandri-Eestis oli lubatud küttida 160 hunti, millest kütiti 144 isendit. Hiiumaal kütiti lubatud 5 hundist 4 ning Saaremaal lubatud 5 hundist kütiti 2 isendit.
Hiiumaal lastud huntidest kolm küttisid Kõrgessaare jahtkonna jahimehed vennad Aronid, kaks Andres ja ühe Harri. Viimase kütitud hundi tabas Käina jahtkonna jahimees Alvar Pisa Lilbi küla lähedal.
Ilvest oli mandril lubatud küttida 100 isendit ning sellest kütiti 98. Saaremaal ilvese küttimiseks limiiti ette ei olnud nähtud. Hiiumaal oli lubatud küttida ja realiseeriti 1 ilvese luba – selle laskis Pühalepa valla jahimees Vaino Apri.
Hundijahti polnud Hiiumaal peetud 41, ilvesejahti üheksa aastat.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.